Coldplay

i

Autor: Materiały prasowe

koncerty 2024

Występ Coldplay na Glastonbury będzie transmitowany na żywo! Kiedy i jak oglądać?

2024-06-28 11:44

Kilka dni temu zespół Coldplay wydaniem singla "feelslikeimfallinginlove" oficjalnie zapowiedział premierę nowego studyjnego albumu. Choć do premiery krążka zostało jeszcze trochę czasu, to przed grupą inne, niezwykle ważne wydarzenie, które do tego odbędzie się już za chwilę! Mowa o występie na Glastonbury - a ten będzie transmitowany na żywo!

Coldplay to dziś jeden z najbardziej znanych zespołów na świecie. Zaczynał w środowisku szeroko rozumianego brzmienia rockowego i indie, dziś już dużo bardziej kojarzony jest z klimatem popowym. Formacja, choć jeszcze całkiem niedawno sam Chris Martin o tym mówił, że przymierza się do zejścia ze sceny, ma jeszcze kilka misji do spełnienia, a jedną z nich jest wydanie nowego albumu.

Wiadomo już, że dziesiąty album studyjny Coldplay został zatytułowany Moon Music i ujrzy światło dzienne 4 października. Wydawnictwo jest kolejną częścią "kosmicznego" projektu zespołu, której pierwszą zapowiedzią był już nominowany do Grammy krążek Music of the Spheres (przedstawiany często z podtytułem "Vol. I: From Earth with Love"). Jak zaznacza formacja, wydanie Moon Music na CD będzie wykonane w 90% z recyklingu!

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Coldplay na Glastonbury - jak obejrzeć ONLINE występ grupy na żywo?

Nim jednak premiera nowej płyty, Coldplay czeka głośny i bardzo ważny dla nich występ. Zespół jest jednym z headlinerów tegorocznego Glastonbury, a dla wszystkich tych, którzy nie mają szansy wziąć udziału w wydarzeniu na miejscu mamy bardzo dobre wieści - występ Coldplay będzie transmitowany na żywo na cały świat!

Organizatorzy zdecydowali się na ten krok (także wobec drugiej headlinerki, Dua Lipy), po raz pierwszy w historii. Występy gwiazd będzie można oglądać za pośrednictwem nowo uruchomionej strony BBC.com, do której dostęp będzie miał każdy, nie ważne, na której części globu żyje! Występ Coldplay zaplanowany jest za sobotę 29 czerwca, jeśli chodzi o naszą strefę czasową, transmisja będzie miała miejsce w godzinach 22:45-0:45 z 29 na 30 czerwca. Link do transmisji znajdziesz TU.

Oto piosenki, które dowodzą tego, że Michael Jackson miał rockową duszę: