Within Temptation znów wykorzystuje SI w nowym, halloweenowym teledysku!

i

Autor: Materiały prasowe Przemoc, kły i humor - Within Temptation z halloweenowym klipem!

Within Temptation znów wykorzystuje SI w nowym, halloweenowym teledysku!

2023-10-25 14:54

Holenderscy metalowcy z Within Temptation po wydaniu w zeszłym tygodniu swojego nowego albumu studyjnego “Bleed Out”, opublikowali prowokacyjny teledysk w stylu zombie-vampire-gore-fest-splatter-horror do swojego obecnego singla „Ritual” - w sam raz na Halloween.

Brutalny i zarazem komediowy, przywołujący na myśl twórczość legendarnego animatora Ralpha Bakshi’ego i szkołę animacji Rotoskop, teledysk do „Ritual” zwraca uwagę na zachowanie męskich drapieżników seksualnych w miejscu pracy, na ulicy, na boisku i nie tylko. Co by było, gdyby kobiety zachowywały się równie agresywnie jak mężczyźni, którzy chcą je wykorzystać i co by było, gdyby walczyły, by dokonać straszliwej zemsty?

Wokalistka Sharon den Adel mówi:

Sharon z Within Temptation o nowym albumie „Bleed Out” i inspiracjach muzycznych

"Ritual" to piosenka o zabarwieniu seksualnym, opowiadająca o uwodzeniu i przejmowaniu władzy przez kobietę w zdominowanym przez mężczyzn świecie. Została zainspirowany filmem Tarantino „Od zmierzchu do świtu” i jest taką bezstroską chwilą wytchnienia na naszym albumie, który skupia się głównie na kwestiach politycznych i represyjnych na świecie. Zawsze chcieliśmy nakręcić teledysk w stylu horroru na Halloween, a ta piosenka dała nam doskonałą okazję, aby to zrobić, wykorzystując technologię sztucznej inteligencji do stworzenia czegoś naprawdę inspirującego. Ale odnosi się także do niektórych niedawnych doniesień prasowych o złym zachowaniu mężczyzn i jest też swoistym wyobrażeniem, co by się stało, gdyby niezdarna kobieta stawiała opór w najstraszniejszy sposób. Przygotujcie się więc na krew, przemoc, kły i humor. Wesołego Halloween wszystkim!

Nowy album Within Temptation

Album “Bleed Out” zyskał już uznanie na całym świecie, plasując zespół Within Temptation na czele współczesnej metalowej sceny, który nie boi się zajmować społecznego i politycznego stanowiska w wielu kwestiach współczesnego świata. To album równie epicki, co niezachwianie szczery, na którym sama formacja z całą mocą zadeklarowała swoje przekonania moralne i nieustraszone podejście do muzyki.

Zespół właśnie ogłosił wielką trasę koncertową po Europie na jesień 2024. Trasa rozpoczyna się w październiku 2024 występami w legendarnych miejscach, takich jak londyńska Wembley Arena (Wielka Brytania), Lotto Arena w Antwerpii (BE), Ziggo Dome w Amsterdamie (NL) i Adidas Arena w Paryżu (FR). W jej ramach grupa zawita także do Polski! Pokaz odbędzie się 25 października w łódzkiej Atlas Arenie.