Komiks Within Temptation

i

Autor: PIOTR DZIURMAN/REPORTER / Facebook / Opus Comics

Within Temptation w komiksie. Autor rysował m. in. dla kultowego magazynu Heavy Metal

2023-02-16 15:58

O związkach muzyki rockowej i metalowej ze światem komiksu można by napisać wielotomowe dzieło i mamy nadzieję, że takie powstanie. My jednak, szanując Wasz czas, ograniczymy się do najnowszego newsa, który warto śledzić. Within Temptation dołączył właśnie do grona kapel, które trafiły do kolorowych zeszytów z fantastycznymi historiami.

Kreowanie muzyków rockowych na superbohaterów lub superłotrów znamy już od czasów początków zespołu KISS, choć tak naprawdę i przed nimi można znaleźć prekursorów takiego trendu. Koncerty pełne pirotechniki, przebrania, nimb niesamowitości otaczający wykonawców, którzy pod pseudonimami stawali się kimś więcej niż tylko ludźmi z instrumentami – to wszystko jest entourage'm godnym komiksowej historii.

BULLET FOR MY VALENTINE w trasie. Jason Bowld dla Eski Rock

Wśród kapel, które pojawiały się w komiksach można wymienić choćby GWAR, który sam jest jednym wielkim komiksem tak na scenie, jak i poza nią. Świetnym przykładem jest KISS, który także miał swoją serię „Psycho Circus”. W 2021 roku amerykański gigant DC, który dzierży choćby prawa do postaci Batmana i Ligi Sprawiedliwości, wypuścił siedmioodcinkową serię „The Dark Knights: Death Metal”. Każdy zeszyt nawiązywał do innej grupy, znaleźli się tam między innymi: Ghost, Ozzy Osbourne, Opeth, Megadeth i Sepultura.

Znacznie mniejsze od słynnego konkurenta Marvela wydawnictwo Opus Comics wyspecjalizowało się w muzycznych historiach tworzonych przy współpracy ze znanymi grupami. Mają już na koncie zeszyty zrealizowane z Evanescence, komiks o Ziltoidzie wymyślonym przez Devina Townsenda, historie inspirowane Hammerfall oraz My Bloody Valentine. Teraz zajmą się twórczością Within Temptation i wszystko wskazuje na to, że czeka nas prawdziwe cudeńko. Za stronę graficzną ma odpowiadać znany rysownik o pseudonimie Montos, związany między innymi z czasopismem Heavy Metal.

Scenariusz, którego autorem jest Marieke Nijkamp, ma opisywać historię ludzkości, w której panuje „techno-organiczny matriarchat”. Jego władczyni ma „walczyć o równowagę sił między tym co ją stworzyło, a niesamowitymi siłami, które chcą ją kształtować”. Z pewnością będzie epicko i ciekawie. Okładkę komiksu wydawnictwo już zamieściło w sieci. Premiera w maju.