Wielki sukces Black Sabbath w streamingu! Legendarny heavy metalowy utwór z MILIARDEM odsłuchań!

i

Autor: Splash News/EAST NEWS MILIARD streamów klasyka Black Sabbath w streamingu!

Wielki sukces Black Sabbath w streamingu! Legendarny heavy metalowy utwór z MILIARDEM odtworzeń!

2024-03-05 12:37

Jak to mówią, klasyka na zawsze pozostanie klasyką i nigdy się nie zestarzeje! Dziś szczególny dla wielu artystów, artystek i zespołów jest streaming, który w jakimś stopniu wskazuje kogo i co wielbiciele muzyki chcą obecnie słuchać. Wyniki jasno wskazują - legendarne kompozycje legend rynku ciężkich brzmień wciąż są na topie!

Coraz częściej i więcej mamy okazję pisać o tym, że dany zespół, artysta czy artystka, powiązani ze światem ciężkich brzmień, osiągają bardzo dobre wyniki w streamingu. Dopiero co informowaliśmy, że to Green Day, dzięki swojemu przełomowemu kawałkowi Basket Case, dołączył do kultowego "Billions Club", czyli grona wykonawców i wykonawczyń, których konkretne kompozycje przekroczyły na platformie Spotify magiczną barierę miliarda odtworzeń. Po brzmieniu punk rockowym czas na ten najbardziej klasyczny heavy metal!

Black Sabbath - 5 ciekawostek o albumie “Sabbath Bloody Sabbath”

Krok milowy Black Sabbath w streamingu!

Teraz to legenda tego brzmienia, uznawany za pioniera heavy metalu, zespół Black Sabbath, dołączył do tego szczególnego grona! To jeden z ich najważniejszych utworów, czyli Paranoid, właśnie osiągnął ten imponujący wynik MILIARDA streamów na platformie Spotify!

Paranoid został wydany jako pierwszy singiel, promujący drugi album zespołu pod tym samym tytułem. Kompozycja miała swoją oficjalną premierę w sierpniu 1970 roku i dziś uznawana jest za jedną z najważniejszych, najlepszych, najbardziej rozpoznawalnych i najistotniejszych w historii heavy metalu i muzyki w ogóle. Udało się jej dotrzeć do czwartej pozycji na brytyjskiej liście przebojów i do miejsca 61. na amerykańskim "Billboardzie".

Sprawdź, jakie ciekawostki skrywa słynny debiut Black Sabbath!