Wednesday - kierownictwo muzyczne wyjaśniło, skąd wybór  Goo Goo Muck do viralowej sceny tanecznej

i

Autor: Materiały prasowe Netflix - fot. COURTESY OF NETFLIX Kulisy muzycznej strony tanecznej sceny z serialu "Wednesday"

"Wednesday" - kierownictwo muzyczne wyjaśniło, skąd wybór "Goo Goo Muck" do viralowej sceny tanecznej

2022-12-09 12:39

Serial "Wednesday" to jedna z najgłośniejszych produkcji Netflixa ostatnich miesięcy. O serialu wciąż jest bardzo głośno, a kultowa już scena tańca stała się hitem Internetu i zaczęła żyć własnym życiem. W jej trakcie słychać numer "Goo Goo Muck" zespołu The Cramps z 1981 roku - skąd akurat ten wybór?

Serial Wednesday zadebiutował na platformie Netflix 23 listopada 2022 roku. Produkcja natychmiast zdobyła ogromną popularność - historia tytułowej Wednesday, czyli członkini słynnej Rodziny Addamsów, która, ze względu na swoje niekonwencjonalne zachowanie, zostaje przeniesiona do szkoły, w które dawniej uczyli się jej rodzice i gdzie próbuje rozwiązać sprawę tajemniczego potwora, zyskała uznanie fanów i krytyków na całym świecie. W ciągu raptem dwóch tygodni od premiery seria stała się trzecim najczęściej oglądanym serialem Netflixa w historii. W główną rolę wcieliła się Jenna Ortega, nazywana "współczesną królową horrorów".

Muzyczne kulisy kultowej sceny tańca

Jednym z najpopularniejszych fragmentów serialu stała się scena tańca głównej bohaterki z odcinka czwartego. Nietypowa choreografia przyciągnęła uwagę odbiorców i cała scena natychmiast stała się viralem w Internecie. Choć internauci zaczęli tworzyć własną jej wersję, podkładając do niej numer Bloody Mary Lady Gagi, to oryginalnie w fragmencie tym pojawia się kawałek Goo Goo Muck zespołu The Cramps. Amerykańska grupa rockowa wydała go w 1981 roku jako singiel z albumu Psychedelic Jungle. Skąd akurat ten wybór?

Postanowiło to wyjaśnić kierownictwo muzyczne serialu. W wywiadzie z tygodnikiem "Variety" Jen Malone i Nicole Weisberg z Black & White Music odpowiedziały na pytanie, dlaczego postawiły akurat na numer The Cramps. Okazuje się, że ten łączący muzykę punkową i kulturę gotycką zespół od lat jest na liście ulubionych Jen Malone, która zauważyła, że jego klimat idealnie pasuje do ogólnego nastroju serialu, ale też charakteru samej Wednesday. Początkowo kobieta stawiała na inny numer kapeli, Human Fly, jednak ostatecznie wszyscy zaangażowani uznali, że to właśnie Goo Goo Muck najbardziej pasuje do całej sceny tańca, łącząc w sobie cechy kultury gotyckiej i nieco bardziej swobodnego nastroju tanecznego, ale też do osobowości głównej bohaterki.

YUNGBLUD - wywiad na temat nowego albumu. „Nigdy nie byłem tak podekscytowany!”

Popularność The Cramps

Zespół The Cramps został założony w 1976 roku i działał do 2006 roku. Po premierze serialu muzyka kapeli w serwisie Spotify odnotowała wzrost zainteresowania o przeszło 9,500%. Kierownictwo muzyczne nie ukrywa, że jest bardzo zadowolone takim obrotem sytuacji wskazując, że to niesamowite, że ich praca jest w stanie przywrócić popularność klasycznym numerom.