W 2017 roku usłyszał, że zostało mu pół roku życia - gitarzysta Slade opowiedział o swoim leczeniu i stanie zdrowia

i

Autor: Universal Archive/UIG Art and History/East News Noddy Holder ze Slade o walce z chorobą nowotworową

W 2017 roku usłyszał, że zostało mu pół roku życia - wokalista Slade opowiedział o swoim leczeniu i stanie zdrowia

2024-01-02 14:28

Artyści starają się być zupełnie szczerzy ze swoimi fanami i przekazują im różne wiadomości - zarówno te lepsze, jak i gorsze. W 2017 roku legenda zespołu Slade, gitarzysta Noddy Holder uzyskał druzgocącą wiadomość na temat swojego stanu zdrowia. Lata mijają, a usłyszane wtedy prognozy zupełnie się nie sprawdziły, o czym muzyk opowiedział w najnowszym wywiadzie.

Slade to powstały w 1966 roku angielski zespół rockowy. Formacja zyskała największą popularność w początkach lat 70. i idealnie wpisała się w czas popularności ery glam rocka. Wokalistą i liderem grupy był w latach 1966-1992 Noddy Holder. Muzyk przez te wszystkie lata stał się prawdziwą ikoną gatunku, inspiracją dla takich legend, jak Freddie Mercury. Na początku lat 90. Holder zdecydował się znacznie ograniczyć działalność jako muzyk, by skupić się na karierze radiowca i osobowości telewizyjnej, czym zajmuje się do dziś. W ubiegłym roku natomiast wokalista powrócił z serią występów, by uczcić w ten sposób swoje 60-lecie na scenie.

Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica

Noddy Holder o walce z nowotworem

Niestety, w 2017 roku muzyk uzyskał zupełnie druzgocącą wiadomość. U artysty zdiagnozowany został nowotwór przełyku, do tego lekarz określił, że pozostało mu nie więcej niż pół roku życia. Holder zdecydował się nie składać broni i natychmiast poddał się eksperymentalnej terapii w szpitalu Christie w Manchesterze, która okazała się być skuteczna. O tym, że lata temu u wokalisty wykryty został rak poinformowała dopiero w październiku 2023 roku jego żona w swoim felietonie dla magazynu "Cheshire Life".

Teraz do tematu powrócił sam zainteresowany. W wywiadzie dla stacji radiowej BBC Radio 2, Noddy opowiedział o tym, że początkowo nie znosił leczenia najlepiej - stracił wszystkie włosy i znacząco schudł. Po tym trudnym okresie nadszedł jednak przełom, który zanegował słowa lekarza o pozostałym mu pół roku życia. Jak obecnie czuje się Holder? Jak sam mówi:

Leczenie przynosi efekty i wszystko jest w porządku. Mam więc nadzieję, że tak będzie dalej.

Listen on Spreaker.