Velveteve z deszczowym przebojem na koniec lata!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Kajetan Krzak Velveteve zapowiadają nowy album!

Velveteve z deszczowym przebojem na koniec lata!

2022-08-31 9:36

Niegdyś mówiono o niej „Prince w spódnicy”. Dziś Velveteve wraca jako zespół, zapowiadając nowy album wieńczącą wakacje disco balladą - "Deszczowe lato".

Do tej pory Eva Aksamit w solowym projekcie łączyła elektronikę, trip hop, jazz, R&B, funk oraz swój intrygujący wokal, zamykając to wszystko w zmysłowych kompozycjach. Od jakiegoś czasu Velveteve przerodziło się jednak w pełnoprawny zespół tworzony przez Evę (wokal, pianino elektryczne), Tomka Grabowskiego (gitara), Daniela Niewińskiego (bas, chórki) oraz Karola Madziara (perkusja). Zespół przeszedł nie tylko metamorfozę formacyjną, ale także brzmieniową. Nadchodzący album grupy został napisany w całości po polsku, a zapowiada go zaskakujący singiel, będący efektem naturalnej ewolucji w kierunku żywej muzyki, którą Velveteve przeszło od czasu debiutanckiego albumu Music from the B-Side z 2019 roku.

Symboliczny manifest przeciw utartym konwenansom

Deszczowe lato zainspirowało niewinne wspomnienie z dzieciństwa. 11-letnia Eva, będąc na wakacjach u babci, wybrała się z koleżankami na kąpielisko, gdzie spotkała je potężna burza. Kierując się dziecięcą brawurą, dziewczynki, zamiast schować się przed deszczem i przeczekać ulewę, zdjęły buty i w wyśmienitych humorach ruszyły w drogę powrotną do domu, stąpając bosymi stopami po rozgrzanym asfalcie. Ta z pozoru sielankowa historia kryje w sobie symboliczny manifest przeciw utartym konwenansom.

Highly Suspect w Esce Rock - o najnowszych singlach, nadchodzącym albumie i trasie po Europie

Uwolniliśmy się z butów, ale też z pewnych koncepcji społecznych, takich jak to, że po drodze trzeba chodzić w butach, a w deszczu należy się schować. Byłyśmy małymi buntowniczkami - wspomina artystka.

"Deszczowe lato" - chwytliwa ballada w rytmie disco!

Eva przeżyła podobną historię kilkanaście lat później, już jako dorosła kobieta, podczas spaceru z mężem i psami. Krople wody uderzające o liście drzew, szalejące w deszczu zwierzaki, lody, kawa, miłość i przekornie – ogromny spokój ducha… Czy to nie brzmi, jak czuła scena z romantycznego kinowego evergreena? Pod wpływem własnych przeżyć i uczuć Eva Aksamit napisała chwytliwy tekst, który muzycy z zespołu pomogli jej ubrać w nietypowe dźwięki. Czułe i refleksyjne, nieco jazzujące zwrotki Deszczowego lata przeplatają się bowiem z tanecznym, porywającym refrenem w stylu disco. Nie pozostaje nic, jak przetestować tę disco balladę w strugach letniego deszczu!

Sonda
Cieszysz się na koniec lata?