USA: nazwisko gwiazdy rocka jednym z najpopularniejszych imion, nadawanych dzieciom w tym kraju.

i

Autor: Pixabay Jakie imiona nadają swoim dzieciom Amerykanie?

USA: nazwisko gwiazdy rocka jednym z najpopularniejszych imion, nadawanych dzieciom w tym kraju.

2022-09-08 14:06

Kwestia wyboru imienia dla dziecka to bardzo ważny moment w życiu każdego rodzica. Decyzja ta niekiedy jest bardzo łatwa, czasem zaś niekoniecznie. Istnieje bardzo wiele kluczy, którymi kierują się rodzice przy wyborze imienia - po bliskich krewnych, wyjątkowe, którego w rodzinie jeszcze nie było, a nawet po sławnej postaci. Najnowsze badania, wykonane przez Confused.com, wskazują najpopularniejsze imiona po gwiazdach, jakie swoim dzieciom zdecydowali się nadać rodzice w USA i Wielkiej Brytanii. Wysoko w stawce jednego z tych krajów znalazło się... nazwisko legendy rocka!

Wybór imienia to bardzo ważny moment w życiu każdego rodzica. To, jak zostanie nazwane dziecko to kwestia szczególna, która będzie miała bardzo duży wpływ na jego całe dalsze życie. Choć imię można zmienić, to jest to dość długi i wymagający proces, nie da się ukryć, że człowiek przez całe życie przywiązuje się do swojego imienia i nawet jeśli nie do końca mu ono odpowiada, to pozostaje z nim aż do samego końca, korzystając chociażby z przezwisk, skrótów czy pseudonimów. Każdy rodzic kieruje się innym kluczem w wyborze imienia - po członkach rodziny, zmarłych bliskich, wybór wyjątkowego, jakiego jeszcze nikt w rodzinie nie nosi to te najczęściej stosowane. Nie mniej popularnym podejściem jest nazwanie dziecka po uwielbianym artyście czy artystce. Wystarczy wspomnieć o pewnej kobiecie z Nowej Zelandii, która nazwała swoje dzieci... Metallica, Slayer i Panetra! Okazuje się, że muzyka rockowa inspiruje także amerykańskich rodziców.

USA: nazwisko gwiazdy rocka jednym z najpopularniejszych imion, nadawanych dzieciom w tym kraju.

Strona internetowa Confused.com przeprowadziła badanie, w którym przeanalizowała, jakie imiona nadawali swoim dzieciom Amerykanie i Brytyjczycy w 2021 roku. Wyniki zostały podzielone na kategorie, a jedną z nich są właśnie imiona, zainspirowane światem muzyki. Na samym szczycie w USA znalazło się imię 'Camilla', najpewniej zainspirowane Camilą Cabello, amerykańską piosenkarką i autorką tekstów pochodzenia kubańskiego i meksykańskiego. Podium uzupełniły 'Willow' (wokalistka, córka Willa Smitha) oraz 'Ariana' (za inspirację posłużyła oczywiście Ariana Grande). Uwagę fanów cięższych brzmień powinno za to zainteresować szóste miejsce, na którym znalazło się imię... 'Hendrix'! Okazuje się, że w tym przypadku to właśnie nazwisko legendarnego gitarzysty posłużyło za inspirację do nazwania aż 1,243 chłopców! Dwa oczka niżej znalazło się imię 'Prince', które nadano 969 dzieciom!

Co tam w środku gra - Serj Tankian winyl

Jak to wygląda w Wielkiej Brytanii?

Ciekawie jest także na Wyspach! Na pierwszym miejscu tutaj znalazło się imię 'Willow', na drugim 'Florence' (ukłon w stronę Florence Welch), na trzecim zaś 'Ariana'. Dla fanów rocka inetersujące powinno być miejsce 10, czyli imię 'John', najpewniej zainspirowane Johnem Lennonem.

Sonda
Lubisz swoje imię?