Pantera OFICJALNIE ogłasza pierwsze koncerty! Odbędą się jeszcze w tym roku!

i

Autor: Screen z YouTube/Pantera Wielki powrót legendarnego zespołu!

Pantera OFICJALNIE ogłasza pierwsze koncerty! Odbędą się jeszcze w tym roku!

2022-08-26 12:11

Doniesienia magazynu "Billboard" o wielkim powrocie na światowe sceny legendarnego zespołu Pantera właśnie stają się rzeczywistością! W czwartek 25 sierpnia formacja oficjalnie potwierdziła udział w czterech festiwalach, które odbędą się jeszcze w tym roku. Fani szaleją i domagają się ogłoszenia trasy po Stanach Zjednoczonych i Europie!

W połowie lipca magazyn "Billboard" opublikował artykuł w którym informował o planowanym powrocie legendarnego zespołu Pantera. Formacja ta powstała w 1981 roku i uważana jest za jedną z najważniejszych dla amerykańskiej sceny drugiej fali thrash metalu. W trakcie trwającej ponad dwadzieścia lat kariery grupa wydała dziewięć albumów studyjnych i była czterokrotnie nominowana do nagrody Grammy. W wyniku wewnętrznych sporów w 2003 roku doszło do rozpadu zespołu. Choć fani liczyli na ponownie zjednoczenie się Pantery w przyszłości, to śmierć braci Abbott wydawała się przekreślić wszelkie szanse. Tym większe było zaskoczenie świata muzyki, gdy "Billboard", powołując się na  jednego z agentów, współpracujących z zespołem wskazał, że ta wyruszy w światową trasę koncertową i zagra na największych metalowych festiwalach. Grupa miała podpisać kontrakt z agencją Artist Group International, a jej przedstawiciel - Peter Pappalardo - miał powiedzieć dziennikarzom, że jest bardzo podekscytowany możliwością współpracy z tak legendarnym zespołem. Wskazano także, że nieżyjących muzyków mieliby zastąpić perkusista Charlie Benante i gitarzysta Zakk Wylde. Początkowo doniesienia te traktowano w kategorii plotki, do czasu, aż wieści potwierdził sam Wylde, który powiedział, że jest zaszczycony tym, że może być częścią tak wyjątkowego projektu.

Co tam w środku gra? - Motorhead - The best of

Pantera OFICJALNIE potwierdza powrót na scenę!

Nieco dłużej przyszło nam czekać na potwierdzenie ze strony samego zespołu, jego żyjących członków, czyli Rexa Browna i Phila Anselmo. W czwartek 25 sierpnia w social mediach grupy pojawiło się ogłoszenia wskazujące, że Panetra będzie jedną z gwiazd festiwali Knotfest Colombia, Knotfest Chile i Knotfest Brasil, które odbędą się w grudniu tego roku. Kilka godzin później pojawiło się kolejne ogłoszenie - formacja zagra na meksykańskim Hell & Heaven Metal Fest W związku z tymi wieściami, grupa zamieściła także oficjalny teaser, składający się ze zdjęć i fragmentów nagrań, na końcu którego pojawiają się słowa "Dla braci, dla fanów, dla dziedzictwa". Pantera grać będzie w składzie Rex Brown, Phil Anselmo, Zakk Wylde i Charlie Benante.

Fani nie ukrywają podekscytowania z powodu powroty legendy! W komentarzach pod ogłoszeniami pierwszych występów domagają się już oficjalnego obwieszczenia pełnej trasy i kolejnych koncertów na dużych festiwalach muzycznych. Wygląda na to, że te będą się pojawiały w najbliższym czasie!

Sonda
Co myślisz o powrocie Pantery?