Undercover Festival - dlaczego warto pójść na koncerty najlepszych tribute bands? [WYWIAD]

i

Autor: Materiały prasowe Nowy, wyjątkowy festiwal - wywiad z organizatorem Undercover Festival

Undercover Festival - dlaczego warto pójść na koncerty najlepszych tribute bands? [WYWIAD]

2022-08-10 12:56

Już w sierpniu do Warszawy zawita wyjątkowy festiwal - w dniach 13-14 sierpnia w zielonym Parku, położonym przy Zamku Ujazdowskim, odbędzie się Undercover Festival! W tych dniach będzie można wziąć udział w prawdziwym święcie najlepszych i najpopularniejszych tribute bandów, będącym równocześnie świetną rozrywką dla całych rodzin. Dlaczego warto zawitać na festiwalu? Kogo na nim usłyszymy? Tego dowiecie się z wywiadu z pomysłodawcą i organizatorem wyjątkowego wydarzenia Łukaszem Droździelem!

Już w połowie sierpnia odbędzie się pierwsza edycja festiwalu, jakiego jeszcze nie było! W dniach 13-14 sierpnia w Warszawie, a konkretnie w Parku, położonym przy Zamku Ujazdowskim, będzie miało miejsce wydarzenie, skierowane do fanów największych klasyków światowego rocka, ale w nieoczywistym wydaniu. Zapewne wielu z nas chciałoby zobaczyć na żywo takie zespoły jak Oasis, czy Nirvana, co z oczywistych względów jest niemożliwe - ale czy na pewno? Odpowiedzią na te pragnienia może być właśnie Undercover Festival!

Undercover Festival zapowiada się jako wydarzenie wyjątkowe - to właśnie podczas tej imprezy będzie można usłyszeć najlepsze tribute bands na świecie! To dzięki takim grupom możliwy jest powrót do fantastycznych koncertów gigantów rocka i zabawa w rytm największych przebojów najpopularniejszych gwiazd. Członkowie tribute bandów starają się jak najwierniej odtworzyć zachowania sceniczne oraz wygląd muzyków, którymi się inspirują. Dzięki nim możemy odbyć podróż w czasie, by poczuć niezwykłą atmosferę najsłynniejszych koncertów odtworzoną z nieprawdopodobną wręcz dbałością o szczegóły! Dlaczego warto udać się na takie wydarzenie? Jak mówi organizator imprezy, Łukasz Droździel:

Gunsi mają to do siebie, jak również Coldplay czy Stonesi, że często miewają całe dekady lub wiele wiele lat, gdy nie pokazują się nigdzie. Jest to zupełnie inny rodzaj koncertów, gdzie możesz być bardzo blisko, to są takie bardziej kameralne, bardziej intymne rzeczy. [...] jeśli jesteś ogromnym fanem jakiegoś zespołu, to tak naprawdę możesz mieć bezpośredni kontakt z nim.

Undercover Festival: line-up

Na nadchodzącym festiwalu usłyszeć będzie można najbardziej uznane tribute bandy na świecie, poniżej pełna lista:

  • Boot-Led-Zeppelin,
  • Nirvana UK,
  • QE2,
  • Absolute Bowie,
  • Coldplace,
  • Young Elton,
  • Oasish,
  • Ed Sheeran Experience,
  • Guns 2 Roses oraz
  • Not The Rolling Stones

Co ciekawe, jak zdradził sam organizator imprezy, grupy te najczęściej mają oficjalne błogosławieństwo oryginalnego zespołu i zdarza się, że z nim współpracują - przykładem jest tribute band Coldplay, czyli Coldplace, który nawet pojawił się w jednym z teledysków zespołu. Jak jednak traktować takie występy? Czy są to koncerty z prawdziwego zdarzenia, czy jakiś rodzaj spektaklu teatralnego, performansu?

Wydaje mi się, że to może być odebrane jakkolwiek się chce. [...] Na pewno granie kogoś innego jest rodzajem też teatru, z tym, że nie jest to jednak w żaden sposób ujmujące temu, to znaczy cover bandy to jest taki fenomen, który się rozprzestrzenia po świecie [...] - mówi Łukasz Droździel.

Undercover Festival - wywiad z pomysłodawcą Undercover Festival

Na naszej stronie możecie już posłuchać wywiadu z pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia - Łukaszem Droździelem. Z rozmowy tej dowiecie się m.in. dlaczego jeszcze warto zawitać na taką imprezę, jak rodziła się miłość do tribute bandów, usłyszycie też fragmenty występów grup, które pojawią się na festiwalu - posłuchajcie!

Undercover Festival - wywiad z pomysłodawcą i organizatorem wyjątkowego wydarzenia

Undercover Festival - co jeszcze czeka uczestników imprezy?

Poza koncertami na uczestników czeka mnóstwo dodatkowych atrakcji, a wśród nich między innymi strefa food trucków i scena stand-up, na której wystąpią: Wojciech Fiedorczuk, Piotrek Szumowski, Damian Skóra, Bartosz Zalewski. Bilety na wydarzenie są już dostępne i można zakupić je za pośrednictwem strony ebilet.pl - ceny wachają się w granicach 119 zł (karnet jednodniowy) - 189 zł (karnet dwudniowy).