U2 będzie występował z nowym perkusistą! Kto zastąpi Larry'ego Mullena Jr.?

i

Autor: Materiały prasowe - Kurt Iswarienko U2 łączy siły z nowym perkusistą

U2 będzie występował z nowym perkusistą! Kto zastąpi Larry'ego Mullena Jr.?

2023-02-13 9:32

Już jakiś czas temu Larry Mullen Jr. dał wyraźnie do zrozumienia, że stan jego zdrowia nie pozwala mu na intensywne koncertowanie. Kilka dni temu zaś pojawiły się plotki, iż grupa U2 zamierza rozpocząć rezydenturę w Las Vegas. Wszystko stało się jasne podczas finału Super Bowl - grupa zaprezentuje swój wyjątkowy materiał na serii koncertów. Wiadomo, kto zastąpi długoletniego perkusistę U2!

Historia zespołu U2 sięga 1976 roku. Wtedy to 14-letni Larry Mullen Jr. zamieścił na szkolnej tablicy ogłoszeń notkę, zgodnie z którą szukał muzyków, z którymi mógłby stworzyć zespół. Ostatecznie irlandzką formację utworzyli Larry, który zasiadł za perkusją, Bono, wokalista, The Edge - gitarzysta i Adam Clayton - bas. Grupa działała w tym składzie bez żadnych zmian od prawie pięćdziesięciu lat. Pod koniec 2022 roku Larry udzielił wywiadu, w którym zdradził, że U2 mają zaplanowane na 2023 rok koncerty, on jednak nie będzie brał w nich udziału. Perkusista powiedział, że ma problemy zdrowotne i musi przejść operację, by móc w przyszłości wrócić do grania. Słowa te zaniepokoiły fanów, tym bardziej, że Larry powiedział też, że jest jednostką odrębną od swojej macierzystej formacji. Natychmiast pojawiły się spekulacje, jakoby muzyk chciał opuścić grupę. Bardzo szybko uciął je The Edge. Wygląda na to, że coś jednak było na rzeczy.

U2 z rezydencją w Las Vegas i... nowym perkusistą!

Na kilka dni przed finałem Super Bowl pojawiły się pogłoski, jakoby zespół miał ogłosić swoją rezydenturę w Las Vegas. Oficjalne potwierdzenie pojawiło się dokładnie w trakcie przerwy reklamowej sportowego wydarzenia, gdy ujawniono oficjalną zapowiedź serii występów. Na U2:UV Achtung Baby Live at The Sphere zespół zaprezentuje w całości jeden z najbardziej kultowych albumów grupy. Bono, The Edge i Adam potwierdzili, że w całym projekcie udziału nie weźmie Larry. Grupa wydała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała, że na koncertach zastępować Larry'ego będzie Bram van den Berg, perkusista holenderskiego zespołu Krezip. 

Rockowe teledyski, wyreżyserowane przez słynnych filmowców

Zbliżenie się do Sphere bez naszego kolegi z zespołu za perkusją będzie wymagało wyłożenia wszystkiego, co mamy, ale Larry dołączył do nas, aby powitać Brama van den Berga, który jest siłą samą w sobie. Program Sphere był w przygotowaniu od dłuższego czasu. Nie chcemy zawieść ludzi, zwłaszcza naszej publiczności. Prawda jest taka, że ​​tęsknimy za nimi tak samo, jak oni wydają się tęsknić za nami. Nasza publiczność zawsze była najważniejsza, jak piąty członek zespołu. Podsumowując, U2 nie grał na żywo od grudnia 2019 roku i musimy wrócić na scenę i ponownie zobaczyć twarze naszych fanów. I to, jaką wyjątkową scenę budują dla nas tam na pustyni. Jesteśmy właściwym zespołem, "Achtung Baby" właściwym albumem, a Sphere właściwym miejscem, aby przenieść słuchanie muzyki na żywo na wyższy poziom. To jest to, co U2 starało się robić od zawsze, za pomocą naszych satelitarnych scen i i instalacji wideo, najbardziej zapamiętanym dzięki "ZOO TV Tour", która zakończyła się w Tokio 30 lat - brzmi treść oświadczenia.