Nie ma szans na trasę U2 w 2023 roku? Larry Mullen ogłosił, że nie zamierza koncertować

i

Autor: RMV/REX/Shutterstock/EAST NEWS Co z działalnością U2?

Nie ma szans na trasę U2 w 2023 roku? Larry Mullen Jr. ogłosił, że nie zamierza koncertować

2022-12-06 12:09

Nie da się ukryć, że fani zespołu U2 mocno liczą zarówno na nowy album formacji, jak i towarzyszącą jego promocji trasę. W 2022 roku minęło pięć lat od premiery ostatniego wydawnictwa grupy, było więc niemal jasne, że coś nowego pojawi się w 2023 roku. Wygląda jednak na to, że nie ma na co liczyć, a nawet jeśli, to udziału w tym nie weźmie Larry Mullen Jr.!

Zespół U2 funkcjonuje na światowym rynku muzycznym już od 1976 roku. To wtedy zaledwie 14-letni Larry Mullen Jr. zamieścił na tablicy szkoły, w której się uczył, ogłoszenie, zgodnie z którym poszukiwał osób do swojego zespołu. W ten właśnie sposób doszło do powstania jednej z najsłynniejszych irlandzkich grup na świecie i kluczowej formacji dla historii rocka w ogóle. U2 ma obecnie na koncie czternaście albumów studyjnych, w tym kultowe War, The Joshua Tree, Rattle and Hum, Achtung Baby, Zooropa czy All That You Can't Leave Behind. Ostatnia płyta grupy, Songs of Experience, została wydana 1 grudnia 2017 roku. Fani formacji nie ukrywają, że pięcioletnia przerwa jest wystarczająca i liczą na nową płytę oraz oczywiście promującą ją trasę koncertową, z których Panowie z U2 słyną. Czyżby nie było na to szans?

Larry Mullen Jr. nie będzie koncertował z U2 w 2023 roku

W listopadzie 2022 roku założyciel i perkusista zespołu udzielił wywiadu "The Washington Post". Rozmowa ta została przypomniana teraz przez fanów zespołu, a jej znaczący fragment zaczął być masowo podawany na Twitterze. Mullen ogłasza w nim, że, jeśli zespół wyruszy w trasę koncertowa w 2023 roku, to on na pewno nie weźmie w niej udziału. Perkusista powiedział, że ma problemy zdrowotne i musi przejść operację, by dojść do pełni formy i móc grać. W kolejnych słowach muzyk podkreślił swoją niezależność od pozostałych członków grupy, a jego stwierdzenia wywołały niemały niepokój fanów. 

Artyści, którzy powinni wydać nowy album w 2023 roku - zagranica

Cenię swoją autonomię. Nie śpiewam tego samego hymnu. Nie modlę się do tej samej wersji Boga. Każdy ma swoje ograniczenia, a robisz to tylko wtedy, gdy jesteś w stanie świetnie się bawić - powiedział Larry w wywiadzie.

Larry Mullen Jr. zamierza opuścić U2?

To właśnie ten fragment doprowadził do tego, że fani zaczęli spekulować, że Larry zamierza... całkowicie opuścić U2! Na te pogłoski bardzo szybko zareagował autor wywiadu, który udostępnił na swoim Twitterze kolejne cytaty z rozmowy z Larrym, z których jasno wynika, że Mullen po prostu chce się zająć swoim zdrowiem, nie ma w planach rezygnacji z koncertowania na zawsze. Pewne jest jednak, że perkusista nie zamierza tego robić w 2023 roku, nie wie jednak (lub nie chce powiedzieć) jakie plany na przyszłość mają pozostali członkowie U2.

U2 w 2023 roku

Wszystko stało się jasne na początku 2023 roku. W styczniu zespół zapowiedział premierę albumu Song of Surrender, na który złożyły się nagrane na nowo klasyczne utwory formacji, a miesiąc później ogłosił rezydencję w Las Vegas. W występach rzeczywiście nie weźmie udziału Larry, którego zastępować będzie Bram van den Berg. Perkusista nie bierze także udziału w promocji wydanego 17 marca wydawnictwa. 

ZOBACZ TAKŻE: U2 nagrane na nowo. Tylko po co? Recenzja albumu "Songs of Surrender"