Trupa Trupa

i

Autor: Materiały prasowe Zespół Trupa Trupa wystąpił w radiu BBC 6 Music!

koncerty 2024

Trupa Trupa, czyli subtelne podejście do psychodelicznego rocka w Klubie Zaścianek! Szczegóły koncertu

2024-05-13 10:39

Trupa Trupa to art rockowy, psychodeliczny zespół z Gdańska. Według Guardiana „twórczość zespołu to połączenie nieoczywistych melodii i tekstów, które penetrują ciemne zakamarki ludzkiego istnienia”, natomiast Pitchfork uważa że „Trupa Trupa wnosi poezję i subtelność do psychodelicznego rocka.”

Trupa Trupa to Grzegorz Kwiatkowski, Tomek Pawluczuk i Wojtek Juchniewicz. W 2015 roku w brytyjskiej wytwórni Blue Tapes and X-Ray Records ukazał się album „Headache”. Rok później zremasterowana wersja „Headache” została wydana przez francuski label Ici d’ailleurs. W 2017 roku w wyniku współpracy francuskich i angielskich wydawców ukazał się kolejny album „Jolly New Songs”. Płyta doczekała się japońskiej edycji wydanej przez Moorworks. W 2019 roku nakładem wytwórni Sub Pop ukazał się singiel „Dream About”. W tym samym roku zespół wydał płytę „Of The Sun”. Album ukazał się w ramach międzynarodowej kooperacji Glitterbeat Records (Europa), Lovitt Records (USA), Moorworks (Japonia) i Anteny Krzyku (Polska). 6 marca 2019 roku wytwórnie te wydały kolejny album zespołu – EP „I’ll find”. W 2019 roku nakładem amerykańskiej wytwórni Whited Sepulchre Records ukazała się split kaseta z gwiazdami teksańskiej alternatywy Suspirians.

Najnowszy album zespołu B FLAT A ukazał się 11 lutego 2022 roku. W marcu 2023 roku album został nominowany do nagrody muzycznej Fryderyk.

Trupa Trupa wystąpiła do tej pory m.in. na Desert Daze Festival, Rockaway Beach Festival, SXSW, Primavera Sound i Iceland Airwaves. Zespół wziął również udział w sesji NPR Tiny Desk i sesji BBC Radio 6 Music.

Utwory Trupy Trupa pojawiają się regularnie w radiu BBC 6. Grali je m.in. Iggy Pop, Marc Riley, Mary Anne Hobbs, Steve Lamacq, czy Gideon Coe.

Również 5 września światową premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji miał film „Zielona Granica” w reżyserii Agnieszki Holland, w którym wykorzystany został utwór Trupa Trupa “Headache”. Film został nagrodzony w Wenecji Nagrodą Specjalną Jury.

The Beatles - 5 ciekawostek o albumie “Let It Be” | Jak dziś rockuje?

Trupa Trupa zagra w Krakowie [DATA, MIEJSCE, BILETY]

  • 24.05.2024
  • Kraków, Klub Zaścianek - ul. Rostafińskiego 4

Czasówka:

  • Otwarcie bram: 19:00
  •  Start koncertu: 20:00

Bilety:

  • 69 zł - przedsprzedaż
  • 89 zł - w dniu koncertu

Bilety do kupienia na stronie: Ticketclub, eBilet, kupbilecik Bloczki kolekcjonerskie dostępne TU. Bilet kolekcjonerski do nabycia również stacjonarnie:

  • w Klubie Studio (Witolda Budryka 4), codziennie od 12:00 do 00:00,
  • w Klubie Filutek (Rostafińskiego 10), codziennie od 12:00 do 01:00.

Oto ciekawostki o albumie "Are You Experienced":

Listen on Spreaker.