Christian Death

i

Autor: Materiały prasowe

koncerty 2024

Christian Death na European Tour Spring 2024 - szczegóły występu w Krakowie

2024-05-13 10:34

Ojcowie założyciele amerykańskiego gothic rocka już za chwilę zagrają w Polsce! Poniżej szczegóły wydarzenia!

CHRISTIAN DEATH stanęli naprzeciw zorganizowanej religii i przyjętej moralności. Niezależnie od składu za cel obrali by szokować, zarówno na okładkach, jak i w tekstach, nie idąc przy tym na żadne kompromisy. Używają bluźnierstwa, makabry, narkotyków i seksualnej perwersji jako środków wyrazu. Ich świadoma taktyka wzbudzania kontrowersji, oddzieliła ich od brytyjskiej sceny gotyckiej, jednocześnie łącząc z heavy metalową i punkową sceną L.A, przez co CHRISTIAN DEATH ochrzciło swoje brzmienie mianem “DEATH ROCKA”, lecz ich wizerunek pozostał mroczny “gotycki”.

Muzyka oparta jest na wolnych, mrocznych, gitarowych riffach i ambient-horrorowych syntezatorach. Występy na żywo, połączone z elementami teatru były silnie zainspirowane brytyjskim glam rockiem - Davidem Bowiem oraz Roxy Music, jak również przez industrialnych prowokatorów Throbbing Gristle. Zwłaszcza ci ostatni mieli ogromny wpływ na wizerunek zespołu, którego liderem, założycielem i wokalistą był Rozz Williams (który w 1998 uzależniony od heroiny, popełnił samobójstwo). Gdy Williams odszedł, gitarzysta Valor Kand przejął dowodzenie i skierował grupę silniej w metalowe klimaty.

W 2022 ukazał się nowy album grupy zatytułowany „Evil Becomes Rule”. Mimo wydania 17 studyjnego albumu Christian Death nie wykazują w swojej twórczości żadnych oznak osłabienia ani spowolnienia. Ojcowie death rocka jednocześnie udoskonalili oraz na nowo zdefiniowali swoje charakterystyczne brzmienie, które stanowiło, i wciąż stanowi, inspirację dla niezliczonej liczby zespołów tak jak np.: Danzig, czy Type O Negative.

„Evil Becomes Rule” to nie tylko muzyczne przedsięwzięcie, ale artystyczna ekspresja, która łączy elementy gothic rocka, post punka oraz dark popu, kultywująca poetycką estetykę.

Skład zespołu:

  • Valor Kand: wokal, gitara, skrzypce, smyczki, keyboard
  • Maitri: wokal, gitara basowa, keyboard
  • Ryan Paolilli: perkusja
Najnowocześniejsi w branży? Johannes Eckerström z AVATAR / Eska Rock

Christian Death w Krakowie [DATA, MIEJSCE, BILETY]

  • 19.05.2024
  • Klub Gwarek, Reymonta 17

‌Czasówka:

  • Otwarcie bram: 19:00
  • Start koncertu: 20:00

‌Bilety:

  • 80 zł - przedsprzedaż
  • 100 zł - w dniu koncertu

Bilety dostępne na: Ticketclub, eBilet, kupbilecik. Bloczki kolekcjonerskie dostępne TU.

Oto nasze TOP 5 albumów Slipknota: