zestawienia

TOP 10 utworów Metalliki, które poruszają trudne tematy. Zespół od zawsze wprost komentuje rzeczywistość

2024-05-14 14:36

Dyskografia Metalliki jest naprawdę obszerna - i wciąż się powiększa! Grupa w ubiegłym roku podzieliła się z fanami kolejnymi świetnych numerami, które złożyły się na album "72 Seasons". Wraz z publikacją utworu "Screaming Suicide" zespół dał do zrozumienia światu, że wciąż uważnie obserwuje to, co się na nim dzieje. W jakich jeszcze utworach grupa poruszyła trudne tematy?

Metallica to niekwestionowana legenda muzyki metalowej. Zespół jest obecny na światowych scenach od ponad czterdziestu lat, a jego popularność i zainteresowanie muzyką nie mija. W kwietniu ubiegłego roku ukazał się najnowszy, jedenasty album studyjny formacji, zatytułowany 72 Seasons. Wydawnictwo promowały jako single - Lux Æterna, Screaming Suicide, If Darkness Had a Son i kawałek tytułpwy. Tytuł płyty nie jest przypadkowy - odnosi się do pierwszych 18 lat każdego człowieka, gdy kształtują się jego osobowość, charakter, wyrabia się gust. Fani nie ukrywają zachwytu nad faktem, że brzmieniowo Metallica powróciła do swoich korzeni, wszystko wskazuje na to, że tyczy się to także warstwy tekstowej utworów.

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

Kompozycje Metalliki, które poruszają trudne tematy!

Dyskografia Metalliki jest naprawdę imponująca. Grupa ma już na koncie jedenaście albumów studyjnych, a do tego dochodzi także osiem albumów koncertowych, trzy EP-ki, 44 single, 43 teledyski i po jednej: płyta ze ścieżką dźwiękową, z coverami i nagrana we współpracy z Lou Reedem

Poza muzyką, członkowie zespołu przykładają bardzo dużą wagę do warstwy lirycznej utworów. James Hetfield, główny autor tekstów w Metallice, pisze piosenki, inspirując się nie tylko np. literaturą, ale także współczesnym światem i problemami, które w nim występują. Jakie są najlepsze numery, w których legenda metalu porusza naprawdę trudne tematy? Sprawdź naszą galerię na samej górze artykułu!

Poniżej spróbuj się w quizie o legendzie thrashu:

Metallica - co wiesz o legendzie thrash metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakich latach Dave Mustaine był członkiem Metalliki?
Listen on Spreaker.