Tony Iommi ma własną... skamielinę! To najdziwniejsza rzecz

i

Autor: PAUL ELLIS/AFP/East News Tonny Iommi wyróżniony w nietypowy sposób!

Tony Iommi ma własną... skamielinę! "To najdziwniejsza rzecz"

2023-07-11 10:22

Bywają takie sytuacja, że świat muzyki, szczególnie tej, mającej związek z ciężkimi brzmieniami, i świat nauki przecinają się. Jednym z najlepszych sposobów jest nazywanie nowych odkryć na cześć danych artystów. Takiego właśnie zaszczytu dostąpił ostatnio Tony Iommi! Dzięki temu właśnie, legendarny artysta ma własną... skamielinę!

Świat ciężkich brzmień i świat nauki przecinają się od lat. Wystarczy wspomnieć chociażby takiego Briana Maya. Muzyk, jeszcze przed rozpoczęciem kariery, rozpoczął naukę w Imperial College London, gdzie ukończył matematykę i fizykę. Choć Brian rozpoczął nawet studia na kierunku doktorskim, to przerwał je, by skupić się na działalności w Queen. Ostatecznie jednak w 2007 roku udało mu się otrzymać tytuł Doktora, już rok później zaś imieniem gitarzysty nazwano Asteroidę! Jednym z bardziej znanych naukowców w świecie ciężkich brzmień jest też z pewnością  Dexter Holland. Lider The Offspring w 2017 roku uzyskał tytuł Doktora biologii molekularnej.

Najlepsze punkowe albumy wszech czasów. Te krążki to legendy gatunku

Skamielina Tony Iommi!

Teraz podobnego zaszczytu, co Brian May dostąpił Tony Iommi! Legendarny gitarzysta, współzałożyciel pioniera heavy metalu, zespołu Black Sabbath, właśnie otrzymał własną... skamielinę! Mowa o odkryciu z 2021 roku, dokonanego przez Matsa Erikssona na terenie Rosji, które liczy sobie ponad 469 milionów lat skamielinie, a przedstawia najprawdopodobniej węgorza morskiego  Sam Eriksson jest wielkim fanem heavy metalu, dlatego też postanowił nazwać skamielinę właśnie na cześć Tony'ego. 

Panowie mieli okazję spotkać się, a Iommi otrzymał z tej okazji rzeźbę naturalnej wielkości, przedstawiającą skamielinę. Gitarzysta nie ukrywa zarówno zaskoczenia, jak i zadowolenia faktem otrzymania takiego właśnie wyróżnienia.

Kiedy po raz pierwszy o tym usłyszałem, byłem w szoku, gdy dowiedziałem się, że skamielina została nazwana moim imieniem! Moi koledzy trochę śmieli się ze mnie z tego powodu, a to dlatego, że lubili nazywać mnie starą skamieniałością, ale myślę, że to wspaniałe, prawdziwy zaszczyt. To musi być najdziwniejsza rzecz, jaka kiedykolwiek została nazwana moim imieniem, ale jestem z niej naprawdę dumny i chciałem osobiście podziękować Matsowi i jego zespołowi za bycie tak wspaniałymi fanami. Wspaniale było dziś spotkać Matsa i Esbena i otrzymać niesamowitą replikę skamieliny Iommi - powiedział główny wyróżniony.