Tindersticks wystąpią we Wrocławiu! Data, miejsce i bilety na wydarzenie

i

Autor: Materiały prasowe Brytyjska legenda zagra we Wrocławiu

Tindersticks wystąpią we Wrocławiu! Data, miejsce i bilety na wydarzenie

2022-07-20 16:21

Tindersticks wystąpią we Wrocławiu. Obecność brytyjskiej legendy muzyki na 22. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty (21-31.07.2022) nie jest żadnym zaskoczeniem. Kariera zespołu Tindersticks to w zasadzie długoletni i nieustannie podsycany romans muzyki z filmem.

Muzyka Tindersticks z założenia idealnie nadaje się do uwikłania jej w historie opowiadane na małym i dużym ekranie. Romantyczna, niezwykle wyrafinowana, czasem mroczna, a przede wszystkim głęboka w warstwie lirycznej – pełnej metafor, które wychodzą spod pióra wszechstronnie utalentowanego frontmana. Brytyjczycy mają także talent do znakomitego wykorzystywania każdej przestrzeni – od kameralnych występów w klubach po koncerty w spektakularnych przestrzeniach filharmonii, m.in. w Paryżu i Hamburgu. We Wrocławiu grupa zagra 22 lipca w Narodowym Forum Muzyki, gdzie jej czułe dźwięki będą mogły wybrzmieć w wyjątkowy sposób.

Damian Ukeje w Esce ROCK. "Była obawa, że już nigdy nie zaśpiewam. To mój drugi debiut”

Tindersticks zagrają na Festiwalu Nowe Horyzonty

Tindersticks, legenda alternatywnego rocka z Nottingham, wystąpi 22 lipca w Narodowym Forum Muzyki - bilety w cenie od 120 zł wciąż są dostępne w sprzedaży pod linkiem. Zespół od trzech dekad tworzy czułą, melancholijną muzykę, która w połączeniu z równie pięknym, co niepokojącym głosem Stuarta A. Staplesa brzmi, jak gdyby Nick Cave śpiewał o Twin Peaks. Koncert Brytyjczyków na Nowych Horyzontach będzie kontynuacją ich muzyczno-filmowych poszukiwań. Zespół wielokrotnie współpracował z twórcami dzieł prezentowanych na małym (m.in. Rodzina Soprano) i dużym ekranie. Szczególna relacja połączyła ich z Claire Denis, francuską, „nowohoryzontową” reżyserką, docenioną m.in. na festiwalach w Cannes, Locarno czy San Sebastián. Tindersticks wyprodukowali muzykę do dziewięciu filmów jej autorstwa, w tym High Life z Robertem Pattisonem w roli głównej oraz najnowszego Both Sides of the Blade (Avec amour et acharnement), który swoją polską premierę będzie miał właśnie we Wrocławiu. To właśnie Claire Denis najtrafniej określiła styl reprezentowany przez grupę z Nottingham: „Dziwna kombinacja przemocy i liryzmu”. 

Tindersticks świętują trzydziestolecie pracy artystycznej!

W 2022 roku zespół Tindersticks świętuje 30-lecie pracy artystycznej i z tej okazji na ich fanów czeka nie lada gratka w postaci kompilacji: Past Imperfect: The Best of Tindersticks ’92-’21’. Wydawnictwo zawiera 20 utworów wybranych z przepastnej dyskografii formacji, ale promuje je nigdy wcześniej niewydany utwór Both Sides of the Blade. Kompozycja zamyka najnowszy film Claire Denis, a towarzyszy jej czarno-biały teledysk wyreżyserowany przez… Stuarta Staplesa. 30 lat na scenie brzmi imponująco, ale najbardziej ujmujące jest podejście frontmana do ich obecnej działalności:

Jestem dumny, że nadal istniejemy i nadal tworzymy, ale robimy to tylko na własnych warunkach. Niewiele jest zespołów, które mają ten komfort – komentuje Staples.