Leśna orgia w teledysku do piosenki gwiazdy Stranger Things. Maya Hawke zapowiada nowy album singlem Thérèse

i

Autor: Materiały prasowe - Netflix Gwiazda "Stranger Things" szokuje w nowym klipie

Leśna orgia w teledysku do piosenki gwiazdy "Stranger Things". Maya Hawke zapowiada nowy album singlem "Thérèse"

2022-07-20 15:26

Maya Hawke znana jest przede wszystkim z roli w hitowym serialu “Stranger Things”, w którym już od trzeciego sezonu wciela się w postać Robin. Aktorstwo to jednak nie jest jej jedyne zajęcie - Maya ma na koncie debiutancki album, a już we wrześniu ukaże się jej kolejna płyta. Do sieci trafił właśnie kontrowersyjny klip do promującego wydawnictwo utworu Thérèse - co tam się dzieje!

Maya Hawke to dwudziestoczteroletnia aktorka i wokalistka. Córka pary aktorów - Umy Thurman i Ethana Hawke’a z powodzeniem robi karierę na własną rękę. Po raz pierwszy pojawiła się w serialu Małe kobietki z 2017 roku, a jej pierwszą dużą rolą była postać Romy w filmie Ladyland z 2018 roku. Już rok później Maya zagrała w produkcji Pewnego razu… w Hollywood w reżyserii Quentina Tarantino, gdzie wcieliła się w członkinię “Rodziny Mansona”, Flowerchild. Sławę i rozpoznawalność zyskała wraz z pojawieniem się w trzecim sezonie uwielbianego serialu Stranger Things, gdzie obecnie odgrywana przez nią postać Robin jest jedną z najważniejszych dla fabuły.

Eska Rock szybkie pytania KASIA LINS

Maya Hawke - muzyczna kariera

Niewiele osób wie, że Maya, poza aktorstwem, zajmuje się też muzyką! W 2020 roku ukazał się jej debiutancki album, zatytułowany Blush. Płyta, utrzymana w brzmieniu folk rocka otrzymała bardzo dobre opinie krytyków, promowały ją także cztery single, do których powstały też teledyski. Nic więc dziwnego, że Maya postanowiła iść za ciosem i wydać kolejną płytę.

Leśna orgia w teledysku do najnowszego singla gwiazdy “Stranger Things”

Najnowsze wydawnictwo artystki - Moss - ukaże się już 23 września. Pierwszym singlem promującym album został utwór Thérèse, zainspirowany obrazem Balthusa Thérèse Dreaming. Niemal trzy tygodnie po premierze piosenki, w sieci zadebiutował teledysk.

Wideo wzbudza sporo kontrowersji - przedstawia on główną artystkę i innych aktorów w odbywającej się w lesie scenie orgii, która zostaje przerwana przez policję. Reżyserem teledysku jest Brady Corbet, jak mówi o nim sama Maya:

Wszyscy jesteśmy cały czas bombardowani negatywnymi i spreparowanymi obrazami ciał, czy tego chcemy, czy nie. 'Sztuka' dotycząca seksualności, z którą stykałam się, kiedy dorastałam, (szczerze… wciąż dorastam) pomogła mi uwolnić się od kultury, która wydaje się chcieć, abyśmy wszyscy nienawidzili siebie i bali się innych, prawda? W dzisiejszych czasach jest wiele powodów do bycia ponurym, ale ważne jest, aby znaleźć chwile radości i uważać na siebie, gdzie i kiedy możemy w dzisiejszych czasach.

Ze względu na treści, klip przeznaczony jest jedynie dla osób pełnoletnich.