Timotheé Chalamet jako Bob Dylan na pierwszych zdjęciach! Co wiadomo na temat filmu o legendarnym artyście?

i

Autor: Christopher Peterson / SplashNews.com/East News Nadciąga filmowa biografia Boba Dylana!

muzyka i film

Timotheé Chalamet jako Bob Dylan na pierwszych zdjęciach! Co wiadomo na temat filmu o artyście?

2024-05-21 9:10

O tym, że powstaje filmowa biografia Boba Dylana wiadomo już od dłuższego czasu. Poznaliśmy także odtwórcę roli legendarnego artysty, w którego wcieli się jeden z najbardziej znanych aktorów młodego pokolenia, Timotheé Chalamet. O produkcji mówi się coraz więcej - do sieci właśnie trafiły pierwsze zdjęcia z planu produkcji!

Bob Dylan to jeden z najważniejszych artystów na świecie. Muzyk jest obecny w przestrzeni kultury od końca lat 50., uznawany jest za jednego z najlepszych autorów tekstów w historii, a jego twórczość została doceniona w najlepszy z możliwych sposobów. W 2016 roku Dylan otrzymał literacką Nagrodę Nobla za "za stworzenie nowej poetyckiej ekspresji w ramach wielkiej amerykańskiej tradycji pieśni". Muzyk nagrał na przestrzeni lat aż trzydzieści dziewięć lat albumów, z czego najnowszy, Rough and Rowdy Ways, ukazał się w 2020 roku i zdobył szerokie uznanie krytyków. 

Aktorzy, którzy zostali brutalnie zamordowani | To Się Kręci #30

Kiedy ruszą zdjęcia do filmowej biografii Boba Dylana?

O tym, że powstaje filmowa biografia, kolejna już, Boba Dylana wiadomo od kilku lat. Ujawniono już, że w rolę artysty wcieli się jedno z najgorętszych nazwisk współczesnego kina, Timotheé Chalamet. Produkcja, zatytułowana A Complete Unknown skupić się ma na wczesnych latach kariery artysty, a konkretnie czasie, gdy zamienił on grę na gitarze akustycznej na elektryczną. Za kamerą produkcji stanie James Mangold. W wywiadzie dla "Collider" zdradził on, że prace są w toku, a zdjęcia na planie filmowym ruszyć miały już w sierpniu ubiegłego roku. Wiadomo także, że w produkcji zagrają Edward Norton, który wcieli się w rolę Pete'a Seegera - muzyka ludowego, który był wielką inspiracją dla Dylana i bardzo wspierał go w początkowych etapach kariery, pomagając mu w wydaniu debiutanckiego albumu. Postać Joan Baez, artystki i byłej partnerki Dylana odegra zaś Monica Barbaro, Elle Fanning zaś zaprezentuje się jako Sylvie Russo - wielka miłość artysty.

Bob Dylan brał udział w pracach nad scenariuszem

Scenariusz to wynik prac Mangolda i Jay'a Cocksa, okazuje się jednak, że swoje co nieco dodał do całości sam Dylan! Reżyser będąc gościem podcastu "Happy Sad Confused" zdradził, że Dylan osobiście napisał adnotację do scenariusza. Mangold dodał też, że miał okazję spędzić z artystą kilka dni i przedyskutować z nim wizję filmu. Wygląda więc na to, że naprawdę jest na co czekać!

Timotheé Chalamet na pierwszych zdjęciach jako Bob Dylan. Kiedy premiera?

Młody aktor został w niedzielę 17 marca "przyłapany" na ulicach Nowego Jorku w trakcie zdjęć do filmu. Chalamet został ucharakteryzowany i wystylizowany na Dylana z młodych lat, a w ręku ściskał futerał od gitary. To pierwszy raz, gdy aktor sfotografowany został w roli Boba Dylana. Od dawna wiadomo już także, że młody aktor sam będzie wykonywał najsłynniejsze kompozycje barda w nadchodzącej produkcji - data premiery A Complete Unknown nie jest jeszcze znana.

Sprawdź poniżej 8 najlepszych coverów Boba Dylana:

Listen on Spreaker.