The Smile, czyli nowy zespół Thoma Yorka, prezentuje najnowszy singiel, promujący debiutancki album grupy

i

Autor: Bobby Singh/REX/Shutterstock/EAST NEWS The Smile przedstawiają nowy singiel

The Smile - nowy zespół Thoma Yorke'a prezentuje najnowszy singiel. Kiedy premiera płyty?

2022-05-11 21:03

W piątek 13 maja ukaże się debiutancki album pobocznego projektu Thoma Yorke’a, czyli zespołu The Smile. Na kilka dni przed premierą, grupa podzieliła się ze światem kolejną zapowiedzią projektu - posłuchajcie singla “Thin Thing”. Już teraz posłuchajcie piosenki i obejrzyjcie wyjątkowy, animowany teledysk.

Zespół The Smile założyli podczas ogólnoświatowego lockdownu w 2020 roku znany przede wszystkim z zespołu Radiohead, wokalista Thom Yorke oraz multiinstrumentalista Jonny Greenwood. Panowie zaprosili do współpracy perkusistę grupy Sons of Kemet Toma Skinnera i w tym składzie zadebiutowali niespodziewanie na transmitowanym online festiwalu Glastonbury w maju 2021 roku. Na początku tego roku zespół wydał pięć singli, które okazały się być zapowiedzią ich debiutanckiego albumu - A Light for Attracting Attention.

“Thin Thing” - nowy singiel The Smile z wyjątkowym teledyskiem

9 maja, czyli na cztery dni przed premierą płyty, grupa zaprezentowała kolejny singiel z albumu, który zobrazowany został wyjątkowym teledyskiem. Za klip odpowiadają Cristóbal León i Joaquín Cociña i jak sami zdradzili, spędzili aż sześć miesięcy pracując nad tym psychodeliczno-animowanym obrazem.

Eska Rock szybkie pytania MARIA SADOWSKA

“A Light for Attracting Attention” - szczegóły albumu

Już w piątek 13 maja ukaże się debiutancki album tej super grupy. Na A Light for Attracting Attention trafiło w sumie trzynaście utworów, które będzie można usłyszeć na europejskiej trasie koncertowej zespołu. Warto pamiętać, że The Smile pojawi się na tegorocznej edycji Open’er Festival - grupa zagra na terenie Lotniska Gdynia-Kosakowo pierwszego dnia wydarzenia, czyli 29 czerwca.