Behemoth przedstawia nowy singiel i zapowiada album - posłuchajcie Ov My Herculean Exile z nadchodzącej płyty Opvs Contra Natvram”

i

Autor: Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER Behemoth powraca z nowym albumem i prezentuje singiel

Behemoth przedstawia nowy singiel i zapowiada album - posłuchajcie "Ov My Herculean Exile" z nadchodzącej płyty "Opvs Contra Natvram”

2022-05-11 13:47

Zespół Behemoth powraca! W środę swoją premierę miał najnowszy singiel grupy, wraz z teledyskiem, zatytułowany Ov My Herculean Exile. Numer zapowiada najnowszy album zespołu - "Opvs Contra Natvram” - który ukaże się już za kilka miesięcy. Co wiadomo na temat krążka? Szczegóły na temat wydawnictwa znajdziecie w newsie.

Zespół Behemoth powstał w 1991 roku w Gdańsku, a jego liderem od tego okresu nieprzerwanie jest Adam “Nergal” Darski. Grupa jest bardzo dobrze znana na arenie międzynarodowej - w 2007 roku Behemoth stał się pierwszym polskim zespołem, którego album znalazł się na liście Billboard 200 - mowa o płycie The Apostasy, która zadebiutowała na 149 miejscu zestawienia. Grupa ma na swoim koncie aktualnie jedenaście albumów studyjnych - ostatni, zatytułowany I Loved You at Your Darkest, ukazał się w 2018 roku. Już na jesieni natomiast zespół zaprezentuje najnowszy projekt, którego zapowiedź mogliśmy po raz pierwszy usłyszeć w środę 11 maja.

Sonda
Czekasz na nowy album zespołu Behemoth?

6 maja wytwórnia Mystic Production ogłosiła, że za kilka dni ukaże się najnowszy singiel zespołu. Utwór został zatytułowany Ov My Herculean Exile i mogła go już usłyszeć amerykańska publiczność, gdyż grupa wykonuje go podczas trwającej obecnie trasy po USA. Razem w piosenką w środę 6 maja, do sieci trafił teledysk, którego reżyserką jest Zuzanna Plisz. Okazuje się, że utwór zapowiada najnowszy album Behemotha - co wiadomo na temat wydawnictwa?

Wywiadówka - Nergal

Już 16 września ukaże się dwunasty album studyjny zespołu. Płyta nosi tytuł Opvs Contra Natvram i złoży się na nią dziesięć utworów, w tym singiel Ov My Herculean Exile. Wydawnictwo powstało w czasie pandemii, co jeszcze bardziej uwypukliło wściekłość i gniew zawartą w kompozycjach. Za produkcję płyty odpowiada sam Behemoth, a inżynierem dźwięku został Daniel Bergstrand, znany ze współpracy m.in. z Meshuggah, Dimmu Borgir i In Flames. Miksu podjął się za to Joe Barresi, który ma na swoim koncie albumy takich zespołów jak Tool, Queens of the Stone Age, Nine Inch Nails i Alice In Chains. Płytę można już zamawiać w preorderze pod linkiem.