Brat Bona Scotta (AC/DC) po raz pierwszy wypowiada się na temat zmarłego muzyka

i

Autor: Screen z YouTube/AC/DC Derek Scott mówi o zmarłym bracie

Brat Bona Scotta (AC/DC) po raz pierwszy wypowiada się na temat zmarłego muzyka

2022-05-11 13:09

Swoją premierę miał właśnie dokument, zatytułowany Australian Story: On the Brink - Bon Scott. Po raz pierwszy w historii kilka słów na temat swojego nieżyjącego już brata wypowiedział Derek Scott - jak był były wokalista AC/DC? Dlaczego mężczyzna do tej pory nie wypowiadał się na temat artysty? Gdzie można obejrzeć film? Odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Bon Scott zyskał sławę jako wokalista i autor tekstów grupy AC/DC. Muzyk pojawił się na szczęściu albumach zespołu, w tym na kultowym Highway to Hell. Krążek ten okazał się być jednak ostatnim, na jakim zaśpiewał Scott - artysta zmarł na początku 1980 roku w wyniku zadławienia się wymiocinami, co było efektem zatrucia alkoholem. Stało się to kilka miesięcy po premierze płyty i w trakcie prac nad kolejnym wydawnictwem. Bon Scott miał raptem 34 lata.

"Australian Story: On the Brink - Bon Scott" - dokument o muzyku

9 maja swoją premierę miał dokument, zatytułowany Australian Story: On the Brink - Bon Scott. W jego tworzeniu wzięło udział całe grono przyjaciół, członków rodziny, współpracowników i dawnych kolegów z zespołów muzyka. Jedną z takich osób jest Derek Scott, czyli brat artysty. Mężczyzna po raz pierwszy w historii wypowiedział się na temat nieżyjącego brata.

Bon Scott - jaki był według swojego brata?

Derek Scott zdradził, że największym problemem jego brata było to, że bardzo szybko się nudził. Gdy tak się działo, sięgał po butelkę. Derek określił także swojego brata jako “osobę lekkomyślną”, którą stawał się zwłaszcza wtedy, gdy zostawał sam.

To był jego największy problem. Kiedy się nudził, pił. Nigdy nie martwił się o jutro - powiedział w dokumencie Derek Scott.

EskaROCK Live! - Organek - Doppelgänger

Jak rodzina dowiedziała się o śmierci Bona Scotta?

Okazuje się, że informację o śmierci Bona przekazał jego rodzinie nieżyjący już gitarzysta AC/DC - Malcolm Young:

[Mama] pomyślała: Och, Ron dzwoni do mnie z okazji urodzin, często to robił. Malcolm nie miał czasu na wyjaśnienia, ponieważ rozmowa trafiała na fale radiowe, a nie on chciał, żeby wszyscy usłyszeli te wieści w radiu. Więc po prostu powiedział: <<Ron zmarł>> - opowiedział Derek.

Brat Bona Scotta stwierdził także, że większość opowieści na temat muzyka, które krążą w opinii publicznej to bzdura. Zdradził też, dlaczego przez ponad czterdzieści lat nie wypowiadał się na temat zmarłego brata:

Wszyscy są nim zainteresowani i to jest fantastyczne, ale nie mieszajcie mnie w to. Ludzie zadawali mi sporo pytań, w związku z tym, że był moim bratem, ja myślę jednak, że to nie jest moje życie.

Dokument Australian Story: On the Brink - Bon Scott możecie obejrzeć w serwisie YouTube.

Zobacz także: Open'er Festival 2022 - kto zagra? Line-up, data i miejsce imprezy, ceny biletów