The Rolling Stones zapowiedzieli nowy album koncertowy! Na wydawnictwie duety m.in. z Lady Gagą i The Black Keys

i

Autor: Materiały prasowe Nadchodzi nowe wydawnictwo od The Rolling Stones

The Rolling Stones zapowiedział nowy album koncertowy! Na wydawnictwie duety m.in. z Lady Gagą i The Black Keys

2022-12-01 11:13

Panowie z The Rolling Stones świętują swoje sześćdziesięciolecie na całego! Po wyjątkowym serialu przyszedł czas na premierowe wydawnictwo! W czasie, gdy fani legendarnej formacji z niecierpliwością czekają na jej nowy album studyjny, ta zaprezentuje płytę koncertową! Na nadchodzącym projekcie znajdą się duety z innymi gwiazdami!

Zespół The Rolling Stones został założony w Londynie w 1962 roku. Pierwszy skład grupy tworzyli Mick Jagger, Brian Jones, Keith Richard, Bill Wyman i Charlie Watts, debiutancki album studyjny formacji ukazał się dwa lata później. Grupa zaczynała od grania coverów, jednak bardzo szybko zaczęła tworzyć swój własny materiał, brzmieniowo mocno zakorzeniony w bluesie i rock and rollu. Tuż po wydaniu pierwszej płyty Stonesi stali się elementem zjawiska tzw. brytyjskiej inwazji i zdobyli sławę i rozpoznawalność w Stanach Zjednoczonych oraz na całym świecie. Grupę uznaje się dziś za jedną z najważniejszych wszech czasów. 

The Rolling Stones świętują sześćdziesięciolecie nowym albumem koncertowym!

W tym roku zespół świętuje więc swoje sześćdziesięciolecie! To właśnie z tej okazji powstał specjalny serial dokumentalny Moje życie w Stonesach, w którym przedstawiono portrety członków grupy - produkcja jest dostępna do obejrzenia w serwisie HBO Max. To jednak nie wszystko! Kolejnym elementem świętowania jubileuszu jest premiera wyjątkowego albumu koncertowego!

Artyści, którzy powinni wydać nowy album w 2023 roku - zagranica

"GRRR Live" - szczegóły wydawnictwa

W środę 30 listopada zespół ogłosił wydanie zapisu koncertów, jakie ten odbył w 2012 i 2013 roku w ramach świętowania swojego pięćdziesięciolecia. Część występów została nagrana i ukaże się w różnych formatach, w tym 3LP, 2CD, DVD + 2CD, BluRay + 2CD, już 10 lutego 2023 roku! Kolekcja została zatytułowana GRRR Live i złożą się na nią największe przeboje z całej kariery The Rolling Stones oraz nagrania dwudziestu czterech występów, które odbyły się w ramach jubileuszowej trasy. Na trackliście znalazły się także duety: z Lady Gagą (Gimmie Shelter), The Black Keys (Who Do You Love?) Garym Clarkiem Jr. i Johnem Mayerem (Going Down), Mickiem Taylorem (Midnight Rambler) Brucem Springsteenem (Tumbling Dic).