Mick Jagger w studiu z... Dua Lipą! Szykuje się duet gwiazd rocka i popu?

i

Autor: AP/Associated Press/East News/Chris Putnam/Zuma / SplashNews.com/East NewsAP/Associated Press/East News/Chris Putnam/Zuma / SplashNews.com/East News Mick Jagger i Dua Lipa mają w planach współpracę?

Mick Jagger w studiu z... Dua Lipą! Szykuje się duet gwiazd rocka i popu?

2022-11-28 11:42

Czyżby szykowała się jedna z najgłośniejszych muzycznych współprac ostatnich lat? W miniony weekend brytyjska wokalistka Dua Lipa podzieliła się zdjęciem, na którym pozuje z... Mickiem Jaggerem. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że muzycy wyraźnie dali do zrozumienia, że pracowali razem w studiu nagraniowym!

O tym, że zespół The Rolling Stones pracuje nad nowym albumem plotkuje się już od dawna. Muzycy, pomimo śmierci długoletniego członka, perkusisty Charlego Wattsa, widywani byli w ostatnim czasie w studiu nagraniowym w Nowym Jorku. Kilka tygodni temu gitarzysta Ronnie Wood udzielił wywiadu magazynowi "The Sun", w którym potwierdził, że prace nad nowym wydawnictwem zespołu trwają, a jego premiera powoli się zbliża. Muzyk zdradził przy okazji, że w ciągu kilku tygodni grupa uda się do Los Angeles, by finiszować materiał, co mogłoby sugerować, że ukaże się on już w przyszłym roku! Wood powiedział też, że na nadchodzącej płycie The Rolling Stones znajdą się partie, nagrane przez Charliego, w pracach brał też udział obecny perkusista koncertowy formacji, Steve Jordan.

Mick Jagger w duecie z... Dua Lipą?!

Fani legendarnego zespołu z pewnością mieli nie małe zdziwienie, gdy w miniony weekend w social mediach pojawiło się zdjęcie przedstawiające... Micka Jaggera i Dua Lipę. Brytyjska wokalistka zamieściła fotografię na swoim oficjalnym profilu, a uwagę odbiorców natychmiast przykuł fakt, że ta dwójka znajduje się razem w studiu nagraniowym! Na jednym ze zdjęć wyraźnie widać kostkę z logo The Rolling Stones. Czyżby szykował się jeden z najgłośniejszych duetów ostatnich lat? Niewykluczone, pewne jest, że także artystka pracuje nad kontynuacją swojego świetnie przyjętego albumu Future Nostalgia. Czyżby to właśnie na kolejny solowy krążek wokalistki miał trafić duet z Jaggerem? Być może, wskazywałby na to fakt, że zdjęcie znajduje się na profilu wokalistki, a nie zespołu. A może było to zupełnie przypadkowe spotkanie i nie zaowocowało ono żadnym wspólnym nagraniem?

Fani Jaggera z pewnością wiedzą, że nie boi się on współprac na przecięciu gatunków. W 2011 roku światło dzienne ujrzał numer T.H.E. (The Hardest Ever) amerykańskiego muzyka will.i.ama, na którym gościnnie udzieliła się także... Jennifer Lopez. Cały numer został utrzymany w stylu muzyki elektronicznej.

Artyści, którzy powinni wydać nowy album w 2023 roku - zagranica

Kiedy ukazał się ostatni album The Rolling Stones?

Ostatni, dotychczas, album The Rolling Stones ukazał się w 2016 roku. Mowa o krążku Blue & Lonesome, na który złożyły się wyłącznie covery. Oznacza to, że jeśli w 2023 roku zespół wydałby swój najnowszy album, składający się wyłącznie z autorskiego materiału, byłoby to jego pierwsze tego typu wydawnictwo od 18 lat!