The Rolling Stones - specjalna edycja „Hackney Diamonds” już dostępna!

i

Autor: Materiały prasowe Specjalna edycja „Hackney Diamonds” The Rolling Stones już dostępna

The Rolling Stones - specjalna edycja „Hackney Diamonds” już dostępna!

2023-12-15 13:56

Grupa wzbogaciła materiał o nagrania premierowego koncertu w nowojorskim klubie Racket. „Hackney Diamonds” uzyskała już status złotej płyty w Polsce.

The Rolling Stones prezentują „Hackney Diamonds (Live Edition)”, które poza materiałem z podstawowej wersji ostatniego albumu zawiera także siedem utwór zagranych przez grupę podczas imprezy premierowej w nowojorskim klubie Racket, w tym „Sweet Sounds of Heaven” z gościnnym udziałem Lady Gagi, a także trzy klasyczne utwory – „Shattered”, „Tumbling Dice” oraz „Jumpin’ Jack Flash”.

Zespół zdobył uznanie krytyków nie tylko albumem „Hackney Diamonds”, ale także nowojorskim koncertem. „Wszyscy zgromadzeni mieli świadomość, że byli świadkami czegoś historycznego” – komplementowała redakcja „Rolling Stone’a”. W podobnym tonie wypowiadał się reprezentant Pitchforka, pisząc: „Na pół godziny klub zamienił się w rock’n’rollowy kościół”.

Wydawnictwo promuje lyric video do piosenki „Bite My Head Off”, w którym znalazły się ujęcia z występu w Racket oraz niepublikowane wcześniej przebitki z wizyty Paula McCartneya w studiu nagraniowym.

The Rolling Stones - 5 ciekawostek o albumie “Goats Head Soup” | Jak dziś rockuje?

Sukces wyczekiwanego wydawnictwa Stonesów

„Hackney Diamonds” to pierwszy album studyjny z premierowym materiałem od czasu wydanego w 2005 r. „A Bigger Bang”. The Rolling Stones od tego czasu nieustannie bili kolejne rekordy za sprawą wyprzedanych światowych tras koncertowych. W 2016 r. ukazał się nagrodzony Grammy krążek „Blue & Lonesome”. Zespół zaprezentował na nim nowe wersje bluesowych kawałków, które pomogły stworzyć brzmienie grupy. Album podbił listy sprzedaży na całym świecie. W ubiegłym roku Stonesi występowali w ramach trasy Sixty przed niemal ćwiartką miliona fanów. The Rolling Stones sprzedali łącznie ponad 250 mln albumów na całym świecie.

The Rolling Stones nagrali „Hackney Diamonds” w składzie: Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood. To pierwsza w dorobku zespołu współpraca z producentem i muzykiem Andrew Wattem.