The Pretty Reckless zapowiedzieli nowy album! Kiedy premiera Other Worlds?

i

Autor: Brandon Marshall/REX/EAST NEWS Nadchodzi nowu album od The Pretty Reckless

The Pretty Reckless zapowiedzieli nowy album! Kiedy premiera "Other Worlds"?

2022-09-01 13:38

Jeszcze w tym roku na runku ukaże się najnowszy album zespołu The Pretty Reckless. Grupa powróci do swoich fanów z nowym, premierowych wydawnictwem nieco ponad rok po premierze ostatniego krążka. Kiedy ukaże się "Other Worlds" i co wiadomo na temat tej płyty? Nie będzie to jednak klasyczny album - dlaczego? Sprawdź szczegóły!

Zespół The Pretty Reckless został założony w 2009 roku z inicjatywy aktorki Taylor Momsen i producenta muzycznego Kato Khandwaly. Początkowo w skład grupy, która pierwotnie występowała pod nazwą The Reckless weszli trzej muzycy, którzy jednak szybko ją opuścili, a na ich miejsce zatrudniono Johna Secolo (gitara), Matta Chiarelli (bas) i Nicka Carbone'a (perkusja). Pierwszy album formacji, zatytułowany Light Me Up ukazał się w sierpniu 2010 roku. To z niego właśnie pochodzi numer Make Me Wanna Die, który dotarł do pierwszego miejsca listy UK Rock & Metal Singles and Albums Charts. W kolejnych latach zespół wydał kolejne trzy krążki - ostatni, Death by Rock and Roll, miał swoją premierę w lutym ubiegłego roku. To na nim właśnie znalazły się duety z Tomem Morello, Kim Thayil i Mattem Cameronem. 

Nadchodzi nowy album The Pretty Reckless!

Dla fanów tej formacji mamy dobrą wiadomość! Jeszcze w tym roku ukaże się kolejna płyta zespołu! Krążek nosi tytuł Other Worlds i choć zostanie on zaliczony w poczet albumów studyjnych zespołu, to znajdą się na nim wyłącznie covery, remixy i akustyczne wersje już znanych utworów The Pretty Reckless. W tym przypadku grupa także zaprosiła do współpracy innych artystów - w nowej wersji utworu King Animal grupy Soundgarden gościnnie zagrał Matt Cameron, w  Halfway There usłyszymy znanego ze współpracy z Davidem Bowie pianistę Mike'a Garsona, multiinstrumentalista Alain Johannes udzielił się za to w akustycznej wersji kompozycji The Keeper, którą w oryginale wykonywał Chris Cornell. 

Within Temptation o koncertowaniu z Iron Maiden

"Other Worlds" - szczegóły

Album ukaże się 4 listopada, znajdzie się na nim łącznie 11 utworów. Zespół udostępnił już okładkę płyty oraz pierwszy utwór - remix numeru Got So High, którego możesz posłuchać poniżej.

"Other Worlds" - tracklista

 • "Got So High" (Remix)
 • "Loud Love"
 • "The Keeper" (Feat. Alain Johannes)
 • "Quicksand" (Feat. Mike Garson)
 • "25" (Acoustic)
 • "Only Love Can Save Me Now" (Acoustic)
 • "Death By Rock and Roll" (Acoustic)
 • "Halfway There" (Feat. Matt Cameron)
 • "(What's So Funny 'Bout) Peace, Love and Understanding"
 • "Harley Darling" (Acoustic)
 • "Got So High" (Album Version)