The Police

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

The Police - nadciąga wyjątkowe wznowienie „Synchronicity”!

2024-05-29 15:09

Cztery dekady po premierze oryginalnej wersji, arcydzieło The Police „Synchronicity” doczeka się wznowienia w wersji deluxe. Ekskluzywny box zawiera niepublikowane wcześniej oryginalne wersje demo piosenek nagrane przez Stinga.

26 lipca na rynku pojawi się reedycja „Synchronicity” The Police. Wydawnictwo będzie dostępne w kilku formatach, w tym jako 6-płytowa edycja deluxe w limitowanym boksie, zawierająca 66 niepublikowanych wcześniej utworów, nowe notatki i wywiady, rzadkie pamiątki z archiwów i niewidziane wcześniej fotografie. Box będzie prawdziwym skarbem dla fanów zespołu.

Reedycja powstawała przez trzy lata przy pełnym zaangażowaniu i wsparciu zespołu. Towarzysząca jej 62-stronicowa książeczka zawiera obszerne, nowe notatki autorstwa uznanego dziennikarza muzycznego Jasona Drapera, który szczegółowo opisuje koncepcję i okoliczności towarzyszące powstaniu arcydzieła The Police.

Sting Eska Rock

Legendarne wydawnictwo

„Synchronicity” było numerem 1 na listach bestsellerów wielu krajach. Krążek znalazł ponad 15 mln nabywców (w tym 8,5 mln w samych Stanach Zjednoczonych). To właśnie z tego albumu pochodzi singiel „Every Breath You Take”, który z ponad 15 mln odtworzeni jest najczęściej graną piosenką w stacjach radiowych w historii.

Album zyskał uznanie nie tylko fanów, ale także krytyki, co przełożyło się na pięć nominacji do Grammy w 1984 i trzy statuetki – za Najlepszy występ rockowy duetu lub grupy z wokalem, Piosenkę roku („Every Breath You Take”) oraz Najlepszy występ popowy duetu lub grupy z wokalem. Wydawnictwo znalazło się na 159. miejscu listy 500 najwspanialszych albumów wszech czasów „Rolling Stone’a”.

Ponad czterdzieści lat później wszyscy trzej członkowie zespołu nadal podkreślają spuściznę The Police. Stewart Copeland wydał w 2023 r. roku wspomnieniową książkę „The Police Diaries”. Artysta koncertował także na całym świecie ze swoim projektem Police Deranged. Andy Summers opublikował kilka książek ze zdjęciami z czasów The Police. Sting nadal koncertuje na całym świecie i podczas występów poza utworami ze swoich solowych płyt chętnie wraca także do repertuaru The Police.

Oto nasz wybór najważniejszych rockowych krążków ze świata z lat 80.