Sting gra klasyki The Police na nowej odsłonie trasy koncertowej! Jakiej setlisty można się spodziewać na koncertach w Polsce?

i

Autor: VIPHOTO/East News Sting rozpoczął europejską część trasy koncertowej

koncerty 2024

Sting gra klasyki The Police na nowej trasie koncertowej! Jakiej setlisty można się spodziewać w Polsce?

2024-06-05 8:45

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a co za tym idzie również początek sezonu festiwalowo-koncertowego! Sporo będzie się działo już na początku czerwca, kiedy to w naszym kraju odbędą się Mystic Festival czy Orange Warsaw Festival, a solo zaprezentują się Corey Taylor czy Sting! Legendarny artysta już rozpoczął europejską część trasy - setlista obfituje w niespodzianki!

Wakacje to czas przez wielu i wiele naprawdę uwielbiany, Słońce, gorąc, piękna pogoda, dobry nastrój, świeże owoce, lody jako antidotum na małe zachcianki czy niekiedy nawet po prostu pragnienie albo apetyt na słodkie. Nic dziwnego, że to właśnie na ten czas przypada ten najbardziej intensywny czas festiwalowo-koncertowy.

Ten w naszym kraju rozpoczyna się tak naprawdę już wraz z początkiem czerwca - dokładnie w Dzień Dziecka na rodzime areny i stadiony powrócił Dawid Podsiadło, chwilę później publiczność w Warszawie porwał Corey Taylor na klubowym, solowym koncercie, chwilę później do Krakowa przyjadą Panowie z grupy Tool, pod koniec miesiąca aż trzy koncerty w Polsce zagrają Cavalera Conspiracy. Właśnie startuje Mystic Festival, na którym publiczność porywać będą m.in. Bruce Dickinson, Megadeth czy Bring Me the Horizon, a za moment w Warszawie rozpocznie się Orange Warsaw Festival. Mniej więcej w tym czasie również w naszym kraju występować będzie także Sting.

Sting Eska Rock

Sting zaskakuje setlistą na nowej odsłonie trasy!

Muzyk szczególnie chętnie wraca do naszego kraju, a już za chwilę wystąpi aż dwukrotnie! Muzyk solowy, dawny frontman The Police, autor tekstów, kompozytor, multiinstrumentalista oraz aktor zagra w czwartek 6 czerwca w gdańskiej Ergo Arenie, a dzień później występować będzie w Łodzi w tamtejszej ATLAS Arenie. Bilety na oba pokazy wciąż są dostępne w sprzedaży na stronie organizatora.

Nowa odsłona trasy Stinga rozpoczęła się oficjalnie w sobotę 25 maja w Dreźnie. Zebranych na miejscu czekała spora niespodzianka, gdyż występ rozpoczął się od pierwszych nut jednego z klasyków z repertuaru The Police, a mianowicie Voices Inside My Head, który wybrzmiał na żywo na trasie Stinga pierwszy raz od aż 18 lat! Kompozycji słynnej grupy pojawiło się na setliście więcej, łącznie aż dziesięć, w tym zupełnie już dziś kultowe Can't Stand Losing You, Walking on the Moon oraz oczywiście Every Breath You Take i Roxanne. Zestaw ten pojawił się również na koncercie Stinga w Chorwacji w poniedziałek 27 maja. Jak dokładnie prezentuje się setlista na obecnej trasie artysty? Poniżej lista kompozycji, których można się spodziewać na pokazach legendy w Gdańsku i Łodzi.

Sting - setlista koncertów w Niemczech i Chorwacji (25 i 27 maja)

 1. Voices Inside My Head
 2. Message in a Bottle
 3. Synchronicity II
 4. Driven to Tears
 5. Fields of Gold
 6. Never Coming Home
 7. When the Angels Fall
 8. A Thousand Years
 9. Tea in the Sahara
 10. The Hounds of Winter
 11. Mad About You
 12. Fortress Around Your Heart
 13. Can't Stand Losing You / Reggatta de Blanc
 14. Englishman in New York
 15. Shape of My Heart
 16. Walking on the Moon
 17. So Lonely
 18. Desert Rose
 19. King of Pain
 20. Every Breath You Take
 21. Roxanne
 22. Fragile

Jak Sting sprawdza się jako aktor? Sprawdź: