Tenacious D wypuszczają The Who Medley i zbierają fundusze na amerykańską organizację, działającą na rzecz bezpiecznego dostępu do broni

i

Autor: Screen z YouTube/Tenacious D Komediowy duet w twórczości The Who

Tenacious D wypuszczają "The Who Medley" i zbierają fundusze na amerykańską organizację, działającą na rzecz bezpiecznego dostępu do broni

2022-06-10 10:41

Komediowe duo powraca po dwóch latach z zupełnie odjechanym podejściem do twórczości The Who. Grupa wypuściła “The Who Medley”, nad którym pracowała od ponad dwudziestu lat! Mimo żartobliwego ujęcia, piosenka działa w szczytnym i ważnym celu - dochód z jej sprzedaży wesprze działalność amerykańskiej organizacji, która działa na rzecz bezpiecznego dostępu do broni.

W 1994 roku aktorzy Jack Black i Kyle Gass założyli duet muzyczny Tenacious D, który prezentuje wyjątkowe, komediowe podejście do muzyki rockowej. W latach 1997-2000 grupa miała nawet swój własny serial emitowany przez HBO, a w 2001 wydała debiutancki krążek, zatytułowany po prostu Tenacious D. Płytę promował numer Tribute, którego prześmiewczy klip do dziś uznawany jest za kultowy. Duet nadal jest aktywny na polu muzycznym - ich ostatni album, zatytułowany Post-Apocalypto ukazał się co prawda w 2018 roku, ale Panowie co jakiś czas wydają pojedyńcze piosenki.

CO TAM W ŚRODKU GRA - ACID DRINKERS WINYL

Tenacious D grają The Who - a to wszystko w szczytnym celu!

W czwartek 9 czerwca grupa bez wcześniejszych zapowiedzi wydała nowy numer. Tym razem Panowie zaprezentowali swoje podejście do twórczości angielskiego zespołu The Who.  Na The Who Medley składają się trzy piosenki kultowej grupy - Pinball Wizard, There's a Doctor i Go to the Mirror! Do kompozycji powstał też szalony, typowy dla Tenacious D klip, za reżyserię którego odpowiada Liam Lynch. W teledysku znajduje się cała masa odwołań do muzycznych dokonań The Who - sprawdźcie sami!

Kto lepiej złożyłby hołd największej rockowej operze wszechczasów? Kto? The D! Oto kto! Pracowaliśmy nad tym numerem od 20 lat i w końcu jest on gotowy do wydania - zakomunikował zespół.

“The Who Medley” wesprze walkę o bezpieczny dostęp do broni w Ameryce

Piosenka zostanie wydana na winylu, a dochód z jego sprzedaży wesprze działalność amerykańskiej organizacji Everytown for Gun Safety, która walczy na rzecz zmian amerykańskiego prawa tak, by dostęp do broni w tym kraju był bezpieczniejszy. Można go zamówić pod tym linkiem.