Jack White prezentuje teledysk do singla, zapowiadającego drugi w tym roku album. Muzyk jako samotny kowboj w przerażającym wideo

i

Autor: Screen z YouTube/Jack White Nowy klip od Jacka White'a

Jack White prezentuje teledysk do singla, zapowiadającego drugi w tym roku album. Muzyk jako samotny kowboj w przerażającym wideo

2022-06-09 11:16

Rok 2022 jest dla Jacka White’a bardzo pracowity. Muzyk wydał już w kwietniu album “Fear of the Dawn”, a w przyszłym miesiącu ukaże się kolejna płyta! Artysta wypuścił właśnie singiel, promujący nadchodzące wydawnictwo “Entering Heaven Alive” - do numeru “If I Die Tomorrow” powstał też niepokojący, dość przerażający teledysk - sprawdźcie sami!

Jack White zyskał rozpoznawalność i uznanie jako współzałożyciel zespołu The White Stripes. Grupa istniała w latach 1997-2011 i wydała sześć albumów studyjnych - do dziś uchodzi ona za jedną z ikon muzyki lat ‘90. Artysta był także członkiem zespołów The Raconteurs i The Dead Weather, a w 2012 roku, wraz z wydaniem albumu Blunderbuss rozpoczął karierę solową. Aktualnie White ma na koncie już cztery solowe krążki, a w przyszłym miesiącu do listy będzie mógł dodać kolejny.

Muniek o nowej płycie T.Love : „No jara mnie to strasznie!”

Jack White w niepokojącym teledysku do “If I Die Tomorrow”

Już 22 lipca ukaże się drugi w tym roku album White’a - płyta została zatytułowana Entering Heaven Alive i promował ją wydany w styczniu singiel Love Is Selfish. Na nieco ponad miesiąc przed premierą płyty, muzyk podzielił się z fanami kolejnym numerem - tym razem White postawił na utrzymany w stylu country utwór If I Die Tomorrow. Do piosenki powstał też niepokojący, dość przerażający teledysk, wyreżyserowany przez Brantley’a Gutierreza. Oba wydane już single sugerują, że na Entering Heaven Alive muzyk pokaże swoje bardziej spokojne i intymne oblicze.

Dwa albumy od Jacka White’a w tym roku

W ubiegłym roku Jack White zapowiedział, że w 2022 roku ukażą się jego dwa solowe albumy. Pierwszym została płyta Fear of the Dawn, która została dobrze oceniona przez krytyków, którzy nazwali ją niezwykle ekscentryczną i eksperymentalną, ale chwalili za różnogatunkowość i zaangażowanie w tworzenie. Już za nieco ponad miesiąc ukaże się kolejny projekt muzyka, tym razem zatytułowany Entering Heaven Alive, który najprawdopodobniej zawierać będzie dużo bardziej klasyczne brzmienie.