Steven Tyler po raz drugi oskarżony o napastowanie seksualne.  Do sądu trafił akt oskarżenia

i

Autor: MICHAEL TRAN/AFP/East News Kolejne oskarżenia w stronę Stevena Tylera

Steven Tyler po raz drugi oskarżony o napastowanie seksualne. Do sądu trafił akt oskarżenia

2023-11-03 10:34

Kolejne czarne chmury zbierają się nad głową Stevena Tylera. Wokalista zespołu Aerosmith już pod sam koniec ubiegłego roku muzyk został oskarżony o wieloletnie napastowanie seksualne nieletniej. Muzyk próbuje dochodzić swojej prawdy w sądzie, teraz jednak przychodzi mu się mierzyć z kolejnym pozwem, w którym mowa jest o równie strasznych czynach...

Na samą końcówkę ubiegłego roku Steven Tyler znalazł się na językach całego świata. Powodem ku temu stał się pozew, wniesiony do jednego z kalifornijskich sądów przez Julię Holcomb. Kobieta twierdzi w nim, że w połowie lat 70., gdy była osobą niepełnoletnią, przez wiele lat utrzymywała stosunki seksualne z wokalistą, który był wtedy dorosłym, 25-letnim mężczyzną. Holcomb oskarżyła Tylera o napastowanie seksualne, pobicie i znęcanie na tle emocjonalnym. Pozew głosi, że Steven był tak zdeterminowany, by utrzymywać z nią bliskie kontakty, że zdołał przekonać jej rodziców, by Ci uczynili go jej opiekunem prawnym, aby ona, jako osoba niepełnoletnia, mogła z nim swobodnie przekraczać granice stanów. W trakcie trwania relacji, Julia miała też zajść w ciążę i dokonać aborcji, do której nakłonić miał ją właśnie Tyler. 

Sprawa była o tyle szokująca, że sam zainteresowany opisał ją dokładnie zarówno w swojej autobiografii Wkurza was hałas w mojej głowie? (2011), jak i biografii Aerosmith (1997). Co prawda dane kobiety zostały zmienione, jasne jest jednak, że chodzi właśnie o Panią Holcomb. W maju tego roku to Tyler złożył do sądu wniosek, w którym domagał się oddalenia pozwu kobiety, gdyż, jak napisano, "wszystkie działania były uzasadnione i w dobrej wierze, a pozywająca nie poniosła żadnych obrażeń ani strat z powodu jakiegokolwiek działania lub ich zaniechania". W związku z tym prawnicy gwiazdora twierdzą, że nie ma ona prawa domagać się odszkodowania finansowego. Ta sprawa jest w toku, a nad głową muzyka zebrały się kolejne ciemne chmury... 

Aerosmith - największe przeboje amerykańskiej legendy rocka

Kolejne oskarżenie w kierunku Stevena Tylera

W czwartek 2 listopada do jednego z nowojorskich sądów swój pozew złożyła Jeanne Bellino. Jej nazwisko może nie być takie do końca obce, gdyż dawniej pracowała ona jako dziecięca modelka. Według aktu, kobieta oskarża Tylera o napaść na tle seksualnym. Do zdarzenia miało dojść latem 1975 roku w Nowym Jorku, gdy Bellino i jej przyjaciel spotkali zespół w hotelu Warwick. Cała grupa zdecydowała się wyjść razem na miasto, a Jeanne i Steven mieli rozmawiać, gdy ten w pewnym momencie miał jej nakazać wejść do budki telefonicznej, a następnie zaatakować i, jak głosi pozew, "trzymając ją w ucisku, Tyler włożył jej język do gardła i położył ręce na jej ciele, piersiach, pośladkach i genitaliach, przesuwając i zdejmując ubranie oraz przyciskając ją do ściany budki telefonicznej". Steven miał symulować stosunek i ocierać się o kobietę, będąc w stanie erekcji - Bellino zwraca uwagę, że ten nie miał na sobie bielizny, a jedynie cienkie, materiałowe spodnie.

Całej sytuacji przyglądać się mieli pozostali członkowie Aerosmith, którzy jedynie śmiali się, nikt miał nie pomóc byłej modelce. Ta w końcu uciekła z budki, jednak po powrocie do hotelu, Tyler ponownie miał się ocierać o Bellino i całować ją wbrew woli. Następnie muzyk miał iść do swojego pokoju i rzucić do kobiety, by ta za chwilę do niego przyszła. Jeanne miała być sparaliżowana i nic nie odpowiedzieć, zdecydowała się jednak opuścić hotel. Całej sytuacji miał przyglądać się portier, który miał jej pomóc wsiąść do taksówki i kazać kierowcy jak najszybciej odjechać.

Według pozwu, kobieta miała bardzo ciężko przeżyć całą sytuację i cierpieć, zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie przez wiele lat. Po całym zdarzeniu Bellino trafiła do szpitala, gdzie otrzymała pomoc farmakologiczną, wciąż jednak zażywa leki "aby poradzić sobie z napaścią na tle seksualnym, gdyż doznała długotrwałych obrażeń fizycznych związanych z traumą".