Steven Tyler został oskarżony o wieloletnie napastowanie seksualne nieletniej. Muzyk… pisał o tym w swojej biografii

i

Autor: @ParisaMichelle / SplashNews.com/East News Steven Tyler w ogniu bardzo poważnych oskarżeń

Steven Tyler został oskarżony o wieloletnie napastowanie seksualne nieletniej. Muzyk… pisał o tym w swojej autobiografii

2022-12-30 13:24

Steven Tyler musi zmierzyć się z bardzo poważnymi oskarżeniami. Do kalifornijskiego sądu wpłynął pozew, złożony przez kobietę, która twierdzi, że w latach 70., gdy była osobą niepełnoletnią, wokalista przez długi okres czasu napastował ją seksualnie, podawał używki oraz nakłonił ją do aborcji. Co ciekawe, Steven sam opisał swoje postępowanie... w autobiografii.

Steven Tyler od 1970 roku pełni rolę wokalisty zespołu Aerosmith. Grupa uzyskała rozpoznawalność i sławę w latach 70., stając się legendą hard rockowego grania - bardzo duży wpływ miały na to umiejętności gitarzysty, Joe Perry'ego i charakterystyczny wokal Tylera. Od samego początku kariery Panowie nie stronili od używek, a ich relacje nie były łatwe, co doprowadziło do powstania określenia "toksyczni bliźniacy". Wygląda na to, że toksyczność wokalisty sięga dużo głębiej.

Steven Tyler został oskarżony o wieloletnie napastowanie seksualne nieletniej

W czwartek 29 grudnia magazyn "Rollong Stone" opublikował artykuł, w którym poinformował, że do jednego z kalifornijskich sądów wpłynął pozew przeciwko Stevenowi Tylerowi, złożony przez Julię Holcomb. Kobieta twierdzi w nim, że w połowie lat 70., gdy była osobą niepełnoletnią, przez wiele lat utrzymywała stosunki seksualne z wokalistą, który był wtedy dorosłym, 25-letnim mężczyzną. Holcomb oskarżyła Tylera o napastowanie seksualne, pobicie i znęcanie na tle emocjonalnym. Pozew głosi, że Steven był tak zdeterminowany, by utrzymywać z nią bliskie kontakty, że zdołał przekonać jej rodziców, by Ci uczynili go jej opiekunem prawnym, aby ona, jako osoba niepełnoletnia, mogła z nim swobodnie przekraczać granice stanów. Co szokujące, Julia miała wtedy zaledwie 15 lat. Oficjalnie Steven miał zapewniać jej rodziców, że ułatwi młodej dziewczynie edukację i opiekę medyczną, na jaką ich nie było stać. Co prawda Steven nie pojawia się w treści pozwu z imienia i nazwiska, jednak magazyn przypomina, że Holcomb już wiele lat temu mówiła publicznie o trudnych doświadczeniach z młodości, w centrum których znajdował się Tyler, w oskarżeniu zaś cytowane są... fragmenty biografii Tylera. 

Julia napisała w pozwie, że jako osoba niepełnoletnia była pod tak dużym wrażeniem władzy, sławy i możliwości finansowych Tylera, że bardzo łatwo dała się mu podejść i wierzyła, że jest to związek z miłości, który zakończy się założeniem rodziny i trwać będzie przez lata. Do tego dochodziły problemy rodzinne, z jakimi na co dzień zmagała się dziewczyna. Ta dwójka poznała się w 1973 roku po jednym z koncertów Aerosmith w Portland w hotelu. Tyler miał zdawać sobie sprawę z tego, ile Holcomb ma lat, mimo to jednak miał zabrać ją ze sobą do pokoju hotelowego, gdzie miał dokonać pierwszego z całej serii przestępstw na tle seksualnym, a następnie odesłać ją do domu. Relacja ta miała trwać około 3 lata, a w 1975 roku Julia miała zajść w ciążę z synem Stevena - muzyk miał nalegać na aborcję twierdząc, że dziecko nie będzie miało odpowiednich warunków do życia w mieszkaniu, w którym dopiero co miał miejsce pożar. To właśnie po tym wydarzeniu Holcomb miała porzucić Tylera i wrócić do domu. Kobieta zmieniła swoje życie - od lat jest mężatką oraz katoliczką. Julia zaznacza, że zdecydowała się zapomnieć o tych doświadczeniach, jednak do złożenia pozwu skłonił ją sam Tyler, który bez skrępowania opisał trudne dla niej lata w swojej biografii. Kobieta twierdzi, że opublikowano je bez jej zgody, co zakłóciło jej codzienne życie oraz naraziło na hańbę.

Led Zeppelin - 5 ciekawostek o albumie "Led Zeppelin IV" | Jak dziś rockuje?

Steven Tyler dokładnie opisał związek z nieletnią w swojej biografii

Tak, Tyler już wiele lat temu pokazał, że nie widzi nic niestosownego w swoich zachowaniu, gdyż związek z nieletnią szczegółowo opisał zarówno w swojej autobiografii Wkurza was hałas w mojej głowie?  (2011), jak i biografii Aerosmith (1997). Choć w treści nie pojawiają się dane Julii, a w biografii zespołu nieletnia ma na imię Diana, to w swojej książce Steven... zdecydował się złożyć jej podziękowania, do tego napisał jej nazwisko z błędem. Holcomb mówi, że naraziło ją to na rozpoznanie. Kobieta złożyła pozew na mocy prawa Kalifornii, zgodnie z którym tymczasowo uchyla się przedawnienie zarzutów wykorzystywania seksualnego osób nieletnich.

Jej rodzice byli we mnie zakochani, więc podpisali stosowne papiery, dzięki czemu dostałem prawo do opieki nad nią - pisał w swojej autobiografii Steven Tyler.