Muzeum Punk Rocka - znana jest dokładna data otwarcia instytucji! Dlaczego na jej siedzibę wybrano akurat Las Vegas

i

Autor: Pixabay Kiedy oficjalne otwarcie Muzeum Punk Rocka?

Muzeum Punk Rocka - znana jest dokładna data otwarcia instytucji! Dlaczego na jej siedzibę wybrano akurat Las Vegas

2022-12-30 9:57

W połowie października pisaliśmy o tym, że na początku 2023 roku otwarte zostanie muzeum Punk Rocka. Informacja ta spotkała się z ogromnym entuzjazmem ze strony fanów gatunku - właśnie poznaliśmy oficjalną datę otwarcia tej instytucji, wiadomo także, dlaczego na jej siedzibę wybrano akurat Las Vegas.

W połowie października media obiegła informacja o oficjalnym powstaniu Muzeum Punk Rocka. Za całą inicjatywą stoi Michael John Burkett, znany szerszej publiczności jako Fat Mike, czyli lider, wokalista i basista punk rockowej formacji NOFX. Zespół ma zakończyć działalność już w 2023 roku, jednak zanim to nastąpi, muzyk postanowił stworzyć projekt, który na zawsze upamiętni gatunek, jakim jest punk rock, czyli właśnie Muzeum. Wśród fundatorów instytucji znaleźli się m.in. Mark Hoppus z blink-182, Brett Guerwitz, założyciel grupy Bad Religion, Tony Hawk czy gitarzysta Foo Fighters, Pat Smear. Co ciekawe, propozycję współpracy odrzucił zespół Green Day.

Muzeum Punk Rocka - znana jest dokładna data otwarcia instytucji!

Zgodnie z pierwszym założeniem, Muzeum miało zostać otwarte już w styczniu 2023 roku, dziś wiemy już jednak, że prace wymagały nieco więcej czasu. Oficjalnie ogłoszono, że drzwi Muzeum Punk Rocka zostaną otwarte dla szerszej publiczności 10 marca 2023 roku. Mieści się ono przy 1422 Western Ave. i aktualnie nadal znajduje się w budowie. Instytucja zawierać będzie największą kolekcję ulotek, zdjęć, kostiumów, instrumentów, gadżetów, odręcznych tekstów, czy dzieł sztuki, które mają związek z punk rockiem, większość z nich została lub zostanie przekazana przez osoby bezpośrednio związane z tym światem. Od samego początku wiadomo, że tak naprawdę każdy punk rockowy zespół na świecie może stać się częścią Muzeum - wystarczy przesłać ulotkę, plakat, czy inny element związany z działalnością grupy, a ten zostanie dodany do ekspozycji! Dlaczego twórcy zdecydowali się  wybrać na siedzibę Muzeum akurat Las Vegas?

Klub 27 - klątwa, która wisi nad młodymi i sławnymi? /Eska ROCK

Wybraliśmy Las Vegas na naszą lokalizację, ponieważ miejsce to przyjmuje gości z całego świata, a jego stale rozwijająca się scena koncertowa i festiwalowa nie ma sobie równych - brzmi fragment oświadczenia Punk Collective, który odpowiadać będzie za zarządzanie instytucją.