Iggy Pop zapowiedział nowy album! Kiedy ukaże się Every Loser?

i

Autor: IPA/ABACA/Abaca/East News Iggy Pop powraca z nowym albumem!

Iggy Pop zapowiedział nowy album! Kiedy ukaże się "Every Loser"?

2022-11-14 9:29

Iggy Pop nie ma zamiary zwalniać tempa! Artysta kilka tygodni temu ogłosił, że został pierwszym podopiecznym nowego labelu i wydał klimatyczny numer "Frenzy", który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem fanów. Już wtedy było wiadomo, że singiel zapowiada nowy album Popa - właśnie poznaliśmy jego szczegóły!

Pod koniec października informowaliśmy, że u Iggy'ego Popa bardzo dużo się dzieje. Muzyk poinformował, że został pierwszym podopiecznym zupełnie nowego labelu, utworzonego przez Andrew Watta, producenta muzycznego, znanego ze współpracy z Ozzym Osbournem Eddiem Vedderem. Wytwórnia Gold Tooth Records nawiązała wyłączną współpracę z Atlantic Records i to właśnie pod połączonym szyldem tych dwóch instytucji Pop wyda swój najnowszy, nadchodzący album. Wydawało się, że trochę na niego poczekamy? Nic bardziej mylnego! Znamy najważniejsze szczegóły nowej płyty "ojca chrzestnego punk rocka"!

Iggy Pop wydaje nowy album! Co wiadomo na temat "Every Loser"?

Już 6 stycznia 2023 roku na rynku ukaże się dziewiętnasty już album studyjny Iggy'ego! Krążek został zatytułowany Every Loser i złoży się na niego jedenaście numerów, w tym singlowy Frenzy w którym gościnnie pojawili się Chad Smith na perkusji Duff McKagan na basie i Watt na gitarze. Okładkę wydawnictwa zdobi grafika autorstwa Raymonda Pettibona - artysty, który zyskał rozgłos na punkowej scenie lat 70., projektując covery chociażby dla Black Flag i Sonic Youth

Every Loser będzie także dostępny w edycji limitowanej, do której dołączona zostanie ekskluzywna reedycja założonego przez Johna Holmstroma fanzinu "Punk Magazine". Mowa o numerze z 1976 roku, na okładce którego pojawił się Pop. 

Måneskin dla Eska Rock!

Tracklista "Every Loser"

 1. "Frenzy"
 2. "Strung Out Johnny"
 3. "New Atlantis"
 4. "Modern Day Rip Off"
 5. "Morning Show"
 6. "The News for Andy"
 7. "Neo Punk"
 8. "All the Way Down"
 9. "Comments"
 10. "My Animus Interlude"
 11. "The Regency"

Taylor Hawkins brał udział w pracach nad nadchodzącym albumem Popa

Prace nad płytą rozpoczęły się już jakiś czas temu, o czym świadczy fakt, że w dwóch numerach, które się na nią złożą usłyszmy grę Taylora Hawkinsa. Iggy Pop potwierdził te wieści w wywiadzie dla "Audacy" mówiąc, że zmarły w marcu tego roku perkusista wniósł ogromną energię do Every Loser. Muzyk nie powiedział jednak, jakie kawałki ma na myśli.