Steve Harwell (eks Smash Mouth) nie żyje. Muzyk zmarł w wieku 56 lat

i

Autor: Wikimedia Commons Nie żyje Steve Harwell

Steve Harwell (eks Smash Mouth) nie żyje. Muzyk zmarł w wieku 56 lat

2023-09-04 18:54

Pierwszy poniedziałek września przyniósł niezwykle tragiczną wiadomością. Menedżer Steve'a Harwella, muzyka, znanego przede wszystkim jako wokalistę zespołu Smash Mouth, poinformował, iż artysta przegrywa walkę z problemami zdrowotnymi. Harwell został umieszczony w hospicjum. Kilka godzin później poinformowano o śmierci muzyka.

W niedzielę 3 września portal "TMZopublikował artykuł, w którym przekazał tragiczne wieści. Z tekstu wynika, iż niespełna 56-letni Steve Harwell, wieloletni wokalista zespołu Smash Mouth, został umieszczony w hospicjum. Informacje te potwierdził w rozmowie z portalem menedżer muzyka. Przekazał on, iż Harwell osiągnął ostatnie stadium niewydolności wątroby, a specjaliści dają mu kilka dni życia. Kolejno stacja CBS News skontaktowała się z przedstawicielem muzyka, który dodał tylko, iż prosi o uszanowanie prywatności Harwella i jego rodziny, w szczególności opiekującej się nim narzeczonej, w tym niezwykle trudnym czasie. 

Niestety, już kilka godzin później poinformowano o śmierci Steve'a. Harwell miał 56. Wieści przekazał magazyn "Rolling Stone" po rozmowie z menedżerem muzyka. Według jego słów, odszedł on "w spokoju i komforcie". Kilka lat temu wokalista potwierdził, iż zdiagnozowano u niego kardiomiopatię - chorobę serca - i encefalopatię Wernickego, czyli chorobę układu nerwowego, występującą u osób latami nadużywającymi środków psychoaktywnych. 

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Steve Harwell i Smash Mouth

Steve Harwell zyskał największą sławę jako wokalista pop punkowej kapeli Smash Mouth. Ta powstała w 1994 roku w San Jose w Kalifornii. Debiutancki album grupy, Fush Yu Mang, został wydany w 1997 roku i przyniósł jej pierwszy duży przebój, Walkin' on the Sun. Jeszcze większy sukces zapewniła zespołowi druga płyta, Astro Lounge z 1999 roku, z której pochodzi kultowy numer, All Star, rozsławiony m.in. przez pierwszą część Shreka, w której pojawił się jako utwór otwierający cały film. Na ścieżce dźwiękowej produkcji pojawił się także cover utworu I'm a Believer, wykonywanego oryginalnie przez The  Monkees. W tym samym, 2001 roku, zespół pojawił się w kluczowej scenie w filmie Wyścig szczurów. W kolejnych latach formacja wydała jeszcze pięć płyt, z czego ostatni, Magic, ukazał się w 2012 roku. 

W październiku 2021 roku grupa znalazła się w centrum skandalu, kiedy to Harwell na koncercie w Nowym Jorku wydawał się być pod wpływem alkoholu, wykrzykiwał do publiczności i wykonywał ze sceny coś na kształt nazistowskim gestów. Ostatecznie wokalista ogłosił, iż odchodzi ze Smash Mouth ze względu na problemy zdrowotne. Od tamtej pory rolę wokalisty w zespole pełni Zach Goode. 

Listen on Spreaker.