spotify

Spotify wprowadza teledyski w wersji beta w Polsce

2024-03-13 10:39

Teledyski zdefiniowały sposób, w jaki artyści wyrażają siebie i swoją muzykę, przekształcając ulubione utwory w kompleksowe, wizualne doświadczenia. Od dziś polscy użytkownicy będą mogli znaleźć pełnometrażowe teledyski wielu lokalnych i globalnych artystów bezpośrednio w aplikacji Spotify.

Spotify wierzy, że teledyski mogą odgrywać jeszcze większą rolę w budowaniu trwałych więzi między fanami a uwielbianymi przez nich artystami. Od dziś aplikacja udostępnia użytkownikom wersję beta teledysków na 11 wybranych rynkach na całym świecie. Polska jest jednym z pierwszych państw, które zyskały dostęp do nowej funkcji.

W najbliższych tygodniach polscy użytkownicy Spotify Premium będą mogli zapoznać się z wyselekcjonowanym zbiorem teledysków światowych artystów i lokalnych gwiazd, takich jak sanah, Daria Zawiałow, Margaret, Dawid Podsiadło, Brodka czy tegoroczna reprezentantka Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji — LUNA.

Ikoniczne rockowe teledyski. Te klipy przeszły do historii

Jak korzystać z nowej funkcji?

Użytkownicy Spotify Premium mogą wybrać opcję "Przełącz na wideo" dla obsługiwanych utworów muzycznych na urządzeniach z systemem iOS, Android, komputerach lub telewizorach. Odtwarzanie wideo rozpocznie się wówczas od początku w widoku "Teraz odtwarzane". Aby powrócić do słuchania w tle, wystarczy nacisnąć przycisk "Przełącz na sam dźwięk".

W galerii na samej górze znajdziesz zestawienie najdroższych klipów w historii - poniżej za to sprawdź się w quizie i rozpoznaj klasyczne rockowe teledyski po 1 kadrze! 

QUIZ: Rozpoznaj te klasyczne rockowe teledyski po 1 kadrze! Dasz radę?

Pytanie 1 z 10
1. W którym teledysku tak uśmiechała się Alicia Silverstone?
Crazy