Spotify

i

Autor: Unsplash/zdj. ilustracyjne

Wiadomości

Spotify pozwoli remiksować muzykę? Są plany na kolejną funkcję

Spotify wkrótce ma zyskać nową funkcję. Chodzi o narzędzia umożliwiające użytkownikom remiksowanie utworów – jako pierwszy poinformował o tym "The Wall Street Journal". Taka opcja byłaby z pewnością ukłonem w kierunku pokolenia wychowanego na TikToku.

Spotify pozwoli remiksować muzykę?

Wygląda na to, że wkrótce użytkownicy serwisu Spotify otrzymają nową funkcję. Platforma streamingowa pracuje bowiem nad narzędziami, które umożliwiłby miksowanie utworów. Takie informacje podał "The Wall Street Journal" oraz portal "TechCrunch". 

Narzędzia do miksowania miałyby być dostępne w ramach nowego poziomu subskrypcji premium "Music Pro", czyli opcjonalnego dodatku, o którym pisał "The Verge". Tam też ma być dodana opcja odtwarzania muzyki bez utraty jakości. 

Od tej piosenki zaczął się rock'n'roll? Historia powstania utworu "Maybelline"

Wiele na to wskazuje, że narzędzia do miksowania nie będą skierowane tylko do doświadczonych użytkowników tego serwisu streamingowego. "TechCrunch" pisze, że Spotify "pomoże użytkownikom stworzyć idealny miks, nawet jeśli będą to robić po raz pierwszy". 

Nie jest żadnym zaskoczeniem, że przedstawiciele Spotify próbują ulepszać swoją ofertę. Według raportu TikToka za 2023 najpopularniejszymi utworami w aplikacji były właśnie przyspieszone remiksy piosenek. Nie da się więc ukryć, że taka właśnie funkcja byłaby ukłonem w stronę generacji wychowanej na wspomnianym TikToku. 

Kiedy wspomniane narzędzia do miksowania będą dostępne dla użytkowników Spotify? Dyskusje są dopiero na początkowym etapie, więc na ten moment jest za wcześnie, żeby konkretne terminy mogły się pojawić w przestrzeni medialnej. 

Rockowe utwory, które przebiły magiczną barierę na Spotify: