Spotify

i

Autor: Pixabay/zdj. ilustracyjne

Wiadomości

Spotify przedstawił nowy model dotyczący zdemonetyzowania utworów. Kto nie będzie mógł zarobić?

Platforma streamingowa Spotify wprowadziła nowy model, który ma ukrócić proceder oszukiwania systemu. Chodzi o demonetyzowanie utworów, które nie spełniają określonych wymogów stworzonych przez serwis.

Spotify zdemonetyzuje ponad 60 mln utworów. Dlaczego?

Wszystkie utwory, które w ciągu roku uzyskają mniej niż 1000 odsłuchów w Spotify, zostaną oficjalnie zdemonetyzowane przez tę platformę streamingową. Taką informację przekazał portal "Ultimate Guitar". Taka polityka została wprowadzona przez serwis 1 kwietnia tego roku. 

Nowy model sprawi, że utwory, które nie spełnią powyższego wymogu, nie będą miały możliwości generowania zysków. Skąd wzięła się taka decyzja? 

5 rockowych i metalowych zespołów ze Śląska, na które warto zwrócić uwagę. O nich jeszcze będzie głośno

Chodzi o to, aby zatrzymać proces, w którym ktoś generuje ogromną liczbę utworów, które przynoszą minimalne zyski. Tak argumentują to przedstawiciele Spotify. 

Uważamy, że taka polityka wyeliminuje jedną strategię wykorzystywaną do prób oszukania systemu lub ukrycia sztucznego streamingu, ponieważ przesyłający nie będą już mogli generować drobnych zysków z niezwykle dużej liczby utworów – czytamy w oświadczeniu. 

Zaoszczędzone środki Spotify ma przeznaczyć na zwiększenie wypłat za utwory, które, z powodu liczby odsłuchów, zdecydowanie bardziej na to zasługują. Oszacowano, że chodzi nawet o 40 milionów dolarów. 

Według danych na platformie dostępnych jest ok. 100 milionów utworów. W nowym modelu tylko 37,5 mln piosenek będzie spełniać wspomniane wyżej wymogi. To oznacza, że Spotify zdemonetyzuje ponad 60 mln utworów. Przedstawiciele serwisu dodają także, że "99,5 proc. wszystkich streamów to utwory, które mają ponad 1000 odtworzeń", a program demonetyzacji nie spowoduje "zmiany wielkości puli tantiem wypłacanych posiadaczom praw". 

Oto najpopularniejsze rockowe albumy na Spotify. Sprawdź TOP10: