Spadkobiercy Christine McVie sprzedali prawa do udziałów w twórczości Fleetwood Mac. Umowa obejmuje zupełne klasyki!

i

Autor: STEVEN FERDMAN/Getty AFP/East News Prawa do twórczości Christine McVie sprzedane

Spadkobiercy Christine McVie sprzedali prawa do udziałów w twórczości Fleetwood Mac. Umowa obejmuje zupełne klasyki!

2023-10-27 11:04

Za kilka tygodni minie rok od śmierci Christine McVie. Legenda światowego pop rocka, pianistka, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, która uznanie zyskała jako członkini zespołu Fleetwood Mac, pozostawiła po sobie nieocenione, muzyczne dziedzictwo. Spadkobiercy artystki zdecydowali się sprzedać prawa do jej twórczości.

Christine McVie największą sławę i uznanie zyskała jako członkini legendarnego zespołu Fleetwood Mac. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i pianistka dołączyła do jego składu w 1970 roku, choć współpracę sesyjną z grupą rozpoczęła już dwa lata wcześniej. McVie brała udział w nagraniach najsłynniejszych albumów formacji, z Fleetwood Mac, Rumours, Tusk Tango in the Night na czele. To właśnie ona jest główną autorką takich kompozycji, jak Dont' Stop, You Make Loving Fun, Songbird, Little Lies Everywhere - jej wkład w twórczość Fleetwood Mac pozostaje więc szczególnie istotny.

Fleetwood Mac - najsłynniejsze kompozycje legendy pop rockowego grania

Prawa do twórczości Christine McVie sprzedane

Artystka zmarła nagle 30 listopada 2022 roku, a wiadomość o jej śmierci została przekazana do opinii publicznej przez najbliższych. Po jakimś czasie okazało się, że McVie zmarła z powodu udaru, chorowała także na nowotwór, który dał liczne przerzuty. 

Za nieco ponad miesiąc minie rok od śmierci Christine, tymczasem do mediów trafiło oświadczenie informujące, iż spadkobiercy gwiazdy zdecydowali się sprzedać odziedziczone prawa do jej twórczości. Zawarta została umowa między nimi a firmą HarbourView Equity Partners i dotyczy ona przejęcia praw nad udziałami McVie w twórczości właśnie Fleetwood Mac, a więc także nad klasykami The Chain, Go Your Own Way, Say You Love Me czy Dreams, których Christine była autorką lub współautorką. Kwota sprzedaży nie została ujawniona. 

Pozostanie ikoną. Christine napisała te piękne, melodyjne piosenki popowe i to Christine naprawdę trzymała je razem jako gwiazda przewodnia Fleetwood Mac. Możliwość uczestniczenia w dziedzictwie Fleetwood Mac, ale także współdziałania z twórczością ikony kobiecego rocka przez firmę, prowadzoną przez kobiety, nie zdarza się codziennie, to coś wyjątkowego. Christine nie ma już z nami, ale niewątpliwie była główną i ważną siłą w świecie rock and rolla - komentuje transakcję Sherrese Clarke Soares, dyrektor generalna Harbourview.