Stevie Nicks jako lalka Barbie! Artystka poruszyła temat powrotu Fleetwood Mac

i

Autor: Rolf Mueller/face to face aktuell/Reporter Stevie Nicks ma własną lalkę Barbie! Czy jest szansa na powrót Fleetwood Mac?

Stevie Nicks jako lalka Barbie! Artystka poruszyła temat powrotu Fleetwood Mac

2023-10-03 10:17

Nikt raczej nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że Stevie Nicks jest prawdziwą, żywą legendą muzyki rockowej. Gwiazda zespołu Fleetwood Mac, odnosząca sukcesy artystka solowa, uznana kompozytorka, jedna z najlepszych wokalistek wszech czasów. Tym razem legendę Stevie postanowiła uczcić firma Mattel, tworząc lalkę Barbie wzorowaną na gwieździe! Ta zaś przy okazji postanowiła zdradzić, czy są jakiekolwiek szanse na powrót Fleetwood Mac.

Stevie Nicks na dobre rozpoczęła karierę muzyczną na początku lat 70. We wrześniu tego roku minęło dokładnie pięćdziesiąt lat od premiery pierwszej płyty gwiazdy, nagranej w duecie z Lindseyem Buckinghamem. Wydawnictwo nie osiągnęło sukcesu, zwróciło jednak na tę dwójkę uwagę muzyków grupy Fleetwood Mac, której ostatecznie oboje zostali członkami. Stevie brała udział w nagraniach tych najsłynniejszych albumów, z Rumours, Tusk Tango in the Night na czele. Nick odeszła ze składu w 1991 roku i powróciła do niego sześć lat później, pozostaje członkinią zespołu do dziś. 

Na początku lat 80. artystka rozpoczęła karierę solową, w ramach której wydała do tej pory osiem wydawnictw, w tym uznawane za kultowe Bella Donna, The Wild Heart, Street Angel In Your Dreams. Stevie Nicks na zawsze zapisała się w historii jako pierwsza artystka, która została wprowadzona do Rock & Roll Hall of Fame dwukrotnie - najpierw w 1998 roku jako członkini Fleetwood Mac, a następnie solowo w 2019 roku.

Fleetwood Mac - najsłynniejsze kompozycje legendy pop rockowego grania

Stevie Nicks została Barbie!

Legendę Stevie postanowiła uczcić firma Mattel, tworząc wzorowaną na niej lalkę Barbie! Wygląda ona naprawdę niczym mini-wersja Stevie - jest ubrana w charakterystyczny strój, trzyma w ręku tamburyno i ma oczywiście słynną grzywkę! Lalkę zaprezentowała sama Nicks podczas koncertu w Madison Square Garden. Gwiazda nie ukrywała, że była niezwykle podekscytowana całym projektem, zależało jej, by ta była w stanie oddać jej serce i ducha. Stevie mówi, że patrząc na własną Barbie, widzi w niej siebie, gdy miała 27 lat.

Czy jest szansa na powrót Fleetwood Mac?

Całkiem niedawno Stevie udzieliła także wywiadu dla Vulture, w którym została zapytana o to, czy jest cień szansy na powrót na scenę Fleetwood Mac w sytuacji, gdy za chwilę minie rok od śmierci Christine McVie. Artystka nie pozostawia żadnych złudzeń - jest ona zdania, że bez kompozytorki i pianistki, którą nazywa swoją bratnią duszą, nic nie ma sensu, a ona sama nie widzi powodów, by formacja miała stanąć na scenie bez Christine.

Co może być bez niej? Wiesz, co mam na myśli? Była moją bratnią duszą, muzyczną bratnią duszą i najlepszą przyjaciółką, z którą spędzałam więcej czasu niż którykolwiek z moich najlepszych przyjaciół poza Fleetwood Mac. Christine była moją najlepszą przyjaciółką. Na kogo mam patrzeć po prawej stronie i czy nie będzie jej za organami Hammonda? Kiedy zmarła, pomyślałam, że naprawdę nie możemy iść dalej. Nie ma ku temu żadnego powodu - mówi otwarcie Stevie.