Snow Patrol prezentuje jubileuszowe wydanie „Final Straw”

i

Autor: Materiały prasowe Gratka dla fanów Snow Patrol

Snow Patrol prezentuje jubileuszowe wydanie „Final Straw”

2023-08-09 14:51

Mija 20 lat od premiery „Final Straw”. Z tej okazji Snow Patrol wydaje jubileuszową wersję albumu – dostępne są już dwupłytowe wydanie CD i wersja cyfrowa.

Premierę podwójnego winyla zaplanowano na 4 sierpnia, zgodnie z pierwotną datą wydania albumu. Jubileuszowa edycja zawiera 23 dodatkowe utwory, w tym szereg niesłyszanych wcześniej demówek, nagranych w sierpniu 2004 w Londynie utworów na żywo oraz dotąd niepublikowany utwór „Tired”.

Najlepsze punkowe albumy wszech czasów. Te krążki to legendy gatunku

Nadal miewam dni, kiedy ciężko mi uwierzyć w ostatnie 20 lat. W głębi duszy wciąż czekam na kogoś, kto klepnie mnie w ramię i powie: „nie powinno cię tu być”. Pod wieloma względami otrzymaliśmy pewien dar. Nigdy nie braliśmy za pewnik tego, co wydarzyło się po wydaniu tego albumu – pisze frontman Gary Lightbody w obszernych notatkach towarzyszących wydaniu. 

Oprócz wspomnień Gary’ego, pakiet zawiera również notatki Jo Whiley i Jima Chancellora z Fiction Records.

Kultowy album zespołu

„Final Straw” był trzecim albumem Snow Patrol oraz ich debiutem w dużej wytwórni. To dzięki niemu kwartet został jedną z najpopularniejszych brytyjskich grup XXI wieku. Kolejne wydawnictwo „Eyes Open” (2006) zawierało singiel „Chasing Cars” – jeden z największych utworów wszech czasów, pięciokrotnie platynowy przebój z miliardem streamów na Spotify i sprzedażą sięgającą 3 mln egzemplarzy.

Poruszająca ballada „Run” (ponad 127 mln odtworzeń na Spotify), przeboje „Chocolate” czy „Spitting Games” – te piosenki zna chyba każdy. Album „Final Straw” sprzedał się w ponad 4 mln egzemplarzy, z czego 1,8 mln w samej Wielkiej Brytanii, gdzie pokrył się 6x platyną. Oto powrót do płyty, która zmieniła bieg historii.