Sleep Token prezentuje album Take Me Back To Eden!

i

Autor: Materiały prasowe Nowy album Sleep Token już dostępny!

Sleep Token prezentuje album "Take Me Back To Eden"!

2023-05-19 12:28

W piątek 19 maja ukazał się najnowszy krążek Sleep Token zatytułowany "Take Me Back To Eden"!! Płyta ukazała się nakładem wytwórni Spinefarm.

Z uwielbieniem fanów bardziej intensywnym niż kiedykolwiek i rosnącym z prędkością światła zainteresowaniem, Sleep Token osiąga nowe szczyty z albumem numer trzy „Take Me Back To Eden”.

Krążek jest trzecią częścią trylogii, zamykającą sagę Sleep Token, która rozpoczęła się wraz z debiutanckim albumem „Sundowning” (2019). 

Na nowej płycie zespół odważnie potwierdza prawdziwą miłość do epiki (utwór tytułowy trwa ponad osiem minut), jednocześnie dalej eksplorując i rozwijając te elementy, które sprawiają, że muzyka ta jest wolna od wszelkich schematów, wyjąc do księżyca, który jest tylko jej własnym dziełem.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Sleep Token - sensacja sceny metalowej

Tymczasem singiel "The Summoning" wygenerował już około 16.5 miliona streamów na całym świecie, powodując, że utwór stał się trendem na Twitterze i zajął #1 miejsce na wielu międzynarodowych listach Spotify. Grupa została również wybrana „YouTube Trending Artist On The Rise”, pojawiając się na głównej stronie YouTube, oglądanej przez miliony ludzi każdego dnia. 

Sleep Token nigdy nie zagrał koncertu w Wielkiej Brytanii, który nie zostałby wyprzedany. "Aqua Regia" została wyemitowana w programie Radio One „Future Sounds” prowadzonym przez Clarę Amfo.  Sleep Token konsekwentnie przełamuje granice, których nie chcieli uznać. I chociaż zespół notorycznie odmawia udzielania wywiadów (z konieczności, a nie z powodu ego), media nie mogą powstrzymać się od pisania o fenomenie, relacjonując każdy ruch zespołu.  NME zauważa: "Sleep Token oferują swoim fanom cały świat, w którym mogą się zanurzyć. To miejsce eskapizmu i podstawa zgromadzenia ogromnej społeczności fanów, która poświęca się studiowaniu twórczości zespołu. Choć mają taki sam zapał jak każdy inny fan klub, to jednak jest między nimi zauważalna różnica." Podczas gdy Metal Hammer nazwał ich "najbardziej ekscytującym zespołem w swoim gatunku”.

Na wiosnę grupa wyrusza w trasę koncertową, a w czerwcu zawita do Polski i zagra koncert w Gdyni w ramach Mystic Festival.