Simple Minds wydaje nowy singiel „First You Jump”! Utwór pochodzi z najnowszego albumu grupy

i

Autor: JEAN-CHRISTOPHE VERHAEGEN/AFP/East News Nowy utwór od Simple Minds!

Simple Minds wydaje nowy singiel „First You Jump”! Utwór pochodzi z najnowszego albumu grupy

2022-09-15 12:22

Simple Minds wydaje nowy singiel „First You Jump”, drugi utwór, który pochodzi z osiemnastego albumu studyjnego zespołu "Direction Of The Heart", który ukaże się już w październiku. Do kompozycji powstał teledysk, nakręcony w Grecji, w Teatrze antycznym w Taorminie - wideo jest już dostępne w sieci, sprawdź!

„First You Jump” to utwór napisany wspólnie przez Jima Kerra i Charlie Burcilla z wieloletnim basistą Simple Minds, Gedem Grimesem. To klasyczny, transcendentny utwór z charakterystycznym dla Simple Minds brzmieniem, opowiadający o niepokoju wynikającym z czasów w jakich żyjemy oraz o tym, jak wzniesiemy się ponad te niepokoje…

Towarzyszący mu klip został nakręcony w lipcu podczas próby dźwięku koncertu Simple Minds w starożytnym teatrze Taormina na Sycylii. Ta oszałamiająca, historyczna sceneria została uchwycona w ujęciach panoramicznych i lotniczych, przeplatanych zbliżeniami zespołu wykonującego piosenkę w cudowny słoneczny dzień.

Simple Minds wydadzą nową płytę! Szczegóły

„First You Jump” pochodzi z płyty "Direction Of The Heart", pierwszym albumie Simple Minds z nowym materiałem od czasu wybitnego "Walk Between Worlds" z 2018 roku. Na dziewięciu utworach "Direction of The Heart", zespół jest pewny siebie i pełen inspirującej celebracji życia, nie bardziej niż w głównym singlu – „Vision Thing”. Ten zwięzły, dziewięcioutworowy album doskonale oddaje esencję przeszłości i teraźniejszości Simple Minds. Większość utworów "Direction Of The Heart" została napisana na Sycylii, gdzie mieszkają zarówno Kerr, jak i Burchill. Z powodu restrykcji covidowych materiał został nagrany w hamburskim Chameleon Studios. Tutaj przygotowali album – później zwerbowali Andy'ego Wrighta (Massive Attack, Echo & The Bunnymen) i Gavina Goldberga (Simply Red, KT Tunstall) do dodatkowej produkcji. Członkowie zespołu, basista Ged Grimes (który był współautorem dwóch nowych piosenek, „First You Jump” i „Solstice Kiss”), perkusista Cherisse Osei i wokalistka Sarah Brown dołączyli do nich na niektórych utworach, nagrywając swoje partie osobno w Londynie. Na albumie gościnnie, frontman Sparks – Russell Mael („Human Traffic”) oraz autor tekstów i były partner muzyczny Grimes – Danny Wilson oraz Gary Clark („Vision Thing”, „First You Jump” i „Natural”), którzy nagrali swoje partie w domowych studiach. Styl pracy nad albumem stoi w sprzeczności do jego brzmienia. Album brzmi jak spójna płyta – jedna z najbardziej ekscytujących i świeżych w dotychczasowej karierze Simple Minds.

"Direction Of The Heart" ukaże się już 21 października. Zapowiedziane formaty: CD, Deluxe CD z dwoma dodatkowymi utworami i książką w twardej oprawie, kolorowy winyl oraz wydanie kasetowe.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

Jak nagrać płytę „elektro-rockową” zapewniającą dobre samopoczucie w najgorszych czasach? "Direction Of The Heart" było dla nas tym wyzwaniem. Kto by pomyślał, że przy jej tworzeniu będziemy się tak dobrze bawić? - Jim Kerr o albumie.

Tracklista:

  1. Vision Thing
  2. First You Jump
  3. Human Traffic (featuring Russell Mael of Sparks)
  4. Who Killed Truth?
  5. Solstice Kiss
  6. Act Of Love
  7. Natural
  8. Planet Zero
  9. The Walls Came Down (written and originally recorded by The Call)

Jak dobrze znasz polskie kino lat 2000.? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Czym tak naprawdę chciał zajmować się Bolec, bohater filmu “Chłopaki nie płaczą” (2000)?