Serj Tankian z nowym singlem. Muzyk prezentuje ormiańskojęzyczny utwór Amber

i

Autor: Screen z YouTube/serjtankian Serj Tankian i Sevak Amroyan w utworze “Amber”

Serj Tankian z nowym singlem. Muzyk prezentuje ormiańskojęzyczny utwór "Amber"

2022-06-08 9:38

Raptem dwa tygodnie po premierze numeru, nagranego na potrzeby gry komputerowej, Serj Tankian wydał kolejny utwór. Tym razem muzyk połączył siły z ormiańskim piosenkarzem Sevakiem Amroyanem - Panowie nagrali razem oparty na brzmieniu fortepianu utwór, zaśpiewany w języku ormiańskim. Kompozycja “Amber” to głos artystów w kontekście trudnej sytuacji, jaka ma miejsce w Armenii.

Raptem dwa tygodnie temu informowaliśmy o tym, że znany z działalności w zespole System of a Down muzyk Serj Tankian, zaprezentował zupełnie nowy numer - No Tomorrow. Piosenka powstała na potrzeby promocji gry komputerowej “Metal: Hellsinger- The Gods of Metal” i można ją usłyszeć w oficjalnym zwiastunie - znajdzie się też na ścieżce dźwiękowej gry. Muzyk zaskoczył fanów, wydając kolejny utwór, tym razem zupełnie inny od kawałka No Tomorrow.

Serj Tankian i Sevak Amroyan w utworze “Amber”

W najnowszej kompozycji muzyk połączył siły z ormiańskim wokalistą Sevakiem Amroyanem, znanym przede wszystkim jako zwycięzca programu “Shant TV Joghovrdakan ergich”. Panowie nagrali wspólnie utwór zatytułowany Amber, który śpiewany jest w języku ormiańskim, jego muzyczny klimat odbiega od charakterystycznego dla System of a Down brzmienia, ponieważ piosenka oparta jest na brzmieniu fortepianu. Kompozycja stanowi swoisty komentarz do trudnej sytuacji, która ma miejsce w Armenii. Choć powstała w wyjątkowych okolicznościach już w 2017 roku, to swoją premierę ma dopiero teraz.

Nocny Kochanek w Esce ROCK! Wywiad z Krzysztofem Sokołowskim

Napisałem „Amber” w 2017 roku po tym, jak wraz z przyjaciółmi Atomem i Arsineem Egoyan i Ericem Nazarianem przebywaliśmy w Armenii jako członkowie koalicji „Justice For Armenia”, jako obserwatorzy wyborów parlamentarnych. Byłem tak zrozpaczony sfałszowaniem wyborów, że w odpowiedzi na całą tą sytuację napisałem tę piosenkę. Tekst dziś ma jeszcze bardziej ponury wydźwięk, gdy Ormianie są tak bardzo podzieleni politycznie i społecznie po niszczycielskim ataku Azerbejdżanu i Turcji w 2020 roku na Górski Karabach i Armenię. „Amber” nawołuje do jedności i harmonii, ponieważ dziś to jedyna broń, jaką Armenia ma w swoim arsenale. - Mówi o “Amber” Serj Tankian.

Poruszający teledysk do piosenki “Amber”

Do utworu powstał też poruszający teledysk. Wideo przedstawia obojga muzyków oraz młodego chłopca, który trzyma szkicownik, w którym widać rysunki, nawiązujące do tekstu piosenki. Na końcu zeszyt ulega zniszczeniu, a wyrwane z niego kartki stwarzają mapę Armenii i Górnego Karabachu.