Runforrest

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Runforrest z nowym utworem inspirowanym mitem o Ledzie i Łabędziu. To ostatni singiel przed premierą EP-ki

2024-03-15 8:42

Tym razem Runforrest zabiera nas do krainy łagodności, ale - jak zawsze - po swojemu, z autorskim sznytem i nie wybierając drogi na skróty. Nowy singiel artysty to osobista interpretacja mitu o Ledzie i Łabędziu - przykryta metaforą historia dramatu młodej kobiety. Muzycznie ciepły, intymny dźwięk wokalu i gitary zarejestrowanej na setkę mikrofonem wstęgowym, przeplatają się z chórem zimnego i cyfrowego wokodera oraz niepokojącymi samplami.

Bliskość i melancholia w tym utworze przywodzi skojarzenia z twórczością tak klasycznych singer-songwriterów jak Nick Drake, kultywującego jego tradycje Jeffa Buckleya, czy bardzo świeżego Ry X. I jest to brzmienie doprawdy magiczne, wyjątkowe. Inne.

Utwór Leda i Łabędź, 2023 Runforresta jest już dostępny na wszystkich serwisach streamingowych! A na YouTube czeka na Was także teledysk autorstwa Grzegorza i Bartka Łachów.

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

Kiedy premiera "Rytuału"?

Debiutancki album Rytuał wprowadzi słuchaczy w wyjątkową podróż przez zawiłości ludzkich emocji, ubraną w dźwięki syntezatorów, zmieszane z unikalnym głosem artysty i inspiracjami muzyką ludową i etniczną. Premiera już 4 kwietnia 2024 roku!

Stań się częścią Rytuału  

Fani Runforrest będą mogli usłyszeć po raz pierwszy na żywo materiał z debiutanckiej płyty podczas wiosennej trasy koncertowej w największych miastach w Polsce! To niepowtarzalna okazja, by zanurzyć się w intymnej opowieści artysty i wspólnie przeżyć tytułowy Rytuał. 

  • 12.04 Wrocław, TONY
  • 13.04 Warszawa, Chmury
  • 14.04 Łódź, Wooltura
  • 19.04 Kraków, Alchemia
  • 11.05 Poznań, Scena na Piętrze

Bilety do kupienia na goout.net.

O artyście

Runforrest to pseudonim artystyczny krakowskiego singer- songwritera Grzegorza Wardęgi, którego pełne osobistych historii piosenki urzekają emocjonalnością i intymnością.Od 2017 roku nieprzerwanie tworzy, współcześnie razem z Kopim, a ich styl wciąż ewoluuje, łącząc w sobie wpływy alt rocka, współczesnego popu i elektroniki. Wydane dotychczas trzy EP zaprowadziły Runforresta na niezliczoną ilość koncertów i festiwali, w Polsce, jak i za granicą. Wśród najważniejszych występów artysty można wymienić: Męskie Granie, OFF Festival, Tchnienia, Wonderest Festival w Rumunii, koncert w Norymberdze czy w Tauron Arena Kraków. Współpracował z wieloma artystami i artystkami, m.in.: Bass Astral x Igo, Misia Furtak, ARS LATRANS Orchestra, Pepe. czy Lor.

Każdy, kto sięgnie po twórczość Runforresta, już nigdy nie zapomni o krakowskim artyście.

Sprawdź, którzy artyści dowodzą, że rock żyje i ma się świetnie!