Rise Against zagrają w Polsce! Data, miejsce i ceny biletów na koncert amerykańskiej kapeli

i

Autor: Materiały prasowe Amerykańska kapela zagra w Warszawie

Rise Against zagrają w Polsce! Data, miejsce i ceny biletów na koncert amerykańskiej kapeli

2022-06-14 14:59

Amerykański zespół punkowo-rockowy, Rise Against, wystąpi ponownie Polsce! Grupa zagra dla polskiej publiczności w Warszawie, 15 czerwca 2022, na Letniej Scenie Progresji w ramach promocji swojego najnowszego wydawnictwa, „Nowhere Generation”. Będzie to pierwsza wizyta grupy w Polsce od 2015 roku.

Rise Against to amerykańska grupa, która powstała w 1999 roku w Chicago i zadebiutowała w 2001 roku albumem „The Unraveling”, promowanym przez singiel „Exclaim!”, który przez fanów określany jest mianem „hardcorowego zbawienia”. Kolejny album zespołu, „The Sufferer & The Witness” (2006) był pierwszym krążkiem, który przyniósł grupie popularność na arenie międzynarodowej, plasując się w rankingach najlepiej sprzedających się płyt na całym świecie. Jego następca, wydany dwa lata później „Appeal To Reason”, zawierał przebój „Savior”, który uzyskał w Stanach Zjednoczonych status Złotej Płyty, a aktualnie ma ponad pół miliarda streamów w serwisach muzycznych. Jest to jeden z sześciu singli zespołu, który dotarł do TOP10 na Billboard Hot 100. Kolejne albumy grupy dotykały takich tematów jak prawa społeczności LGBTQ, prawa zwierząt, prawa do głosowania, problemów środowiska naturalnego i współczesnych działań wojennych.

Najbardziej ceniony brytyjski magazyn, NME, określił Rise Against jako „może najbardziej znaczący punkowy zespół na świecie”. Określenie to wiąże się nie tylko z ich twórczością, ale również w dużej mierze nawiązuje do ich bliskiego kontaktu z fanami, czy też spektakularnych występów na żywo.

Eska Rock: wywiad z Nothing But Thieves

“Nowhere Generation” - najnowszy album Rise Against

Jeśli kiedykolwiek był idealny czas na nowy album od szczerego, świadomego społecznie, multi platynowego, punk-rockowego zespołu Rise Against, to właśnie teraz. „Nowhere Generation” ukazał się na rynku 4 czerwca i zawiera materiał łączący oldschoolowy punk z post-hardcore’ową furią. 

Za teksty wszystkich jedenastu piosenek odpowiada wokalista zespołu, Tim McIlrath, i są one inspirowane córkami wokalisty, społecznością fanów grupy, jak również skupiają się na społecznych i ekonomicznych aspektach pogoni młodego pokolenia za swoim Amerykańskim Snem. Jak podkreśla zespół, w dzisiejszych czasach mamy obietnicę Amerykańskiego Snu, która jest rozbieżna z rzeczywistością. Amerykańska „historyczna norma” mówiąca, że „następne pokolenie będzie w lepszej sytuacji, niż to, które było wcześniej”, zostało osłabione przez erę masowych mediów, ekonomicznej i politycznej niestabilności oraz kryzysu klasy średniej.

Sonda
Ile masz już zaplanowanych koncertów na nadchodzące lato?

Rise Against zagrają w Polsce! Data, miejsce i bilety na koncert

Amerykańska kapela zagra w Polsce już 15 czerwca! Koncert, promujący krążek Nowhere Generation odbędzie się w Warszawie na Letniej Scenie Progresji. Bilety w cenie 149 zł można kupić za pośrednictwem strony organizatora.

Zobacz także: Artur Rojek - “Bez końca: edycja klubowa” w warszawskiej Stodole. Relacja z koncertu (05 czerwca 2022)