Ringo Starr odwołuje koncerty. Co dolega artyście?

i

Autor: mpi04/Associated Press/East News Co dolega artyście?

Ringo Starr odwołuje koncerty. Co dolega artyście?

2022-10-04 9:28

Choć Ringo Starr skończył niedawno 82 lata, to nadal jest bardzo aktywny i koncertuje. Niestety, muzyk zmuszony był przerwać swoją najnowszą trasę koncertową i odwołał kilka występów. Co właściwie dolega eks beatlesowi? Początkowo informacje na ten temat były nie jasne, jednak rzecznik Ringo zdecydował się je sprostować.

Ringo Starr rozpoczął karierę muzyczną w 1957 roku jako perkusista zespołu Rory Storm and the Hurricanes, z którego odszedł w 1962 roku, już w sierpniu tego samego roku na zaproszenie Johna Lennona dołączył do grupy The Beatles. Artysta był perkusistą i kompozytorem grupy, zaśpiewał też takie klasyki jak Yellow Submarine  With a Little Help from My Friend. Od 1970 roku muzyk prowadzi karierę solową - jego debiutancki album, zatytułowany Sentimental Journey otrzymał mieszane recenzje krytyków, ale osiągnął sukces komercyjny. Na chwilę obecną Starr ma na koncie dwadzieścia solowych płyt, z czego ostatnia ukazała się w 2019 roku. W ciągu ostatnich dwóch lat artysta wydał trzy EP-ki - EP3 miała swoją premierę we wrześniu tego roku. 

Ringo Starr odwołuje koncerty! Co dolega artyście?

Muzyk wyruszył ze swoim zespołem w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Niestety, zaledwie na kilka godzin przed sobotnim koncertem artysta odwołał występ w Four Winds Casino w New Buffalo. Początkowo rzecznik muzyka oświadczył, że ten nie zmaga się z COVID-19, jednak infekcja ma duży wpływ na jego głos. Już w poniedziałek 3 października w social mediach artysty pojawił się post, który informuje, że Ringo jednak zachorował na koronawirusa i zmuszony jest odwołać kilka kolejnych występów, przynajmniej do końca tego tygodnia. Dalsza treść wpisu wskazuje, że Starr ma nadzieję wznowić trasę tak szybko, jak będzie to możliwe, na chwilę obecną zaś skupia się na powrocie do zdrowia w zaciszu domowym.

Damian Ukeje w Esce ROCK. "Była obawa, że już nigdy nie zaśpiewam. To mój drugi debiut”