Syn Phila Collinsa idzie w ślady ojca! Chłopak dołączył do znanego zespołu!

i

Autor: Bav Media / SplashNews.com/East News Syn słynnego artysty dołączył do znanej grupy

Syn Phila Collinsa idzie w ślady ojca! Chłopak dołączył do znanego zespołu!

2022-10-03 11:54

Z dnia na dzień pojawia się coraz więcej informacji o tym, że dzieci legendarnych muzyków idą w ślady swoich rodziców i sami decydują się na karierę muzyczną - swego czasu głośno było o dzieciach Panów z Metalliki, teraz okazuje się, że także syn Phila Collinsa kontynuuje rodzinną tradycję! Chłopak dołączył do znanego zespołu!

Phil Collins uznawany jest za jednego z najważniejszych perkusistów na świecie. W 1970 roku dołączył on do zespołu Genesis, a sześć lat później, po odejściu Petera Gabriela, objął funkcję głównego wokalisty. Poza działalnością w tej grupie, muzyk z powodzeniem prowadził karierę solową, którą rozpoczęło wydanie w 1981 roku albumu Face Value, który osiągnął natychmiastowy sukces komercyjny na całym świecie - to z niego pochodzi kultowy numer In the Air Tonight. W kolejnych latach artysta wydał jeszcze siedem albumów, pracował także nad ścieżkami dźwiękowymi do animacji Tarzan Mój brat niedźwiedź. Collins został nagrodzony Oscarem za kompozycję You'll Be in My Heart, która promowała pierwszą ze wspomnianych produkcji. W marcu 2022 roku zakończyła się ostatnia trasa koncertowa w historii grupy Genesis, niestety, już podczas jej trwania Collins był w gorszej formie, która uniemożliwiała mu grę na perkusji, muzyka zastąpił jego syn, 21-letni Nic.

Syn Phila Collinsa dołączył do znanego zespołu!

Wygląda na to, że kariera młodego muzyka właśnie wystartowała na dobre. Nic właśnie dołączył do koncertowego składu legendarnej formacji Mike and the Mechanics! Grupa została założona w 1985 roku przez gitarzystę i basistę Mike'a Rutherforda jako projekt poboczny Genesis. Zespół ma na koncie dziewięć albumów studyjnych, z czego ostatni, Out of the Blue, ukazał się w 2019 roku. Nic oficjalnie pojawi się na scenie jako członek Mike + The Mechanics podczas przyszłorocznej trasy koncertowej po Niemczech i Wielkiej Brytanii. 

Co tam w środku gra - Happysad - Odrzutowce i kowery

Jestem podekscytowany, że obejmę obowiązki perkusisty podczas następnej trasy Mechanics. Granie z Mikem przez ostatnie kilka lat było prawdziwą ucztą, cieszę się więc, że mogę dalej dzielić scenę z nim oraz z innymi członkami Mechanics. ... Czuję się wyróżniony, mogąc zastąpić Gary'ego Wallisa, który jest członkiem zespołu od ponad 30 lat. Jeszcze jedno duże zadanie przede mną! - skomentował Nic Collins.