Phil Collins i Genesis sprzedali prawa do swojego katalogu. Kwota powala!

i

Autor: Bav Media / SplashNews.com/East News Muzycy Genesis sprzedali prawa do swojej twórczości

Phil Collins i Genesis sprzedali prawa do swojego katalogu. Kwota powala!

2022-09-30 13:42

Już na początku tego roku zagraniczne media informowały, że muzycy grupy Genesis planują sprzedać prawa do swojej twórczości - doniesienia te okazały się być prawdziwe! Phil Collins, Tony Banks i Mike Rutherford zdecydowali się sprzedać swój katalog i zarobili na tym zawrotną sumę! Kwota dosłownie powala!

Zespół Genesis został założony przez Petera Gabriela, Tony'ego Banksa, Anthony'ego „Ant” Phillipsa, Mike'a Rutherforda i Chrisa Stewart'a w 1967, a już dwa lata później ukazał się jego debiutancki album, który jednak okazał się klapą i zyskał głównie negatywne recenzje krytyków. Nieco lepiej poradziło sobie kolejne wydawnictwo, które zapewniło grupie pierwszych fanów, przełomem okazał się być wydany w 1972 roku Foxtrot, który jako pierwszy projekt grupy trafił na brytyjską listę przebojów, a jego śladem poszedł album koncepcyjny, czyli The Lamb Lies Down on Broadway, który do dziś postrzegany jest jako kultowy wśród fanów rocka progresywnego. Tuż po jego wydaniu, zespół opuścił Peter Gabriel, a funkcję głównego wokalisty przejął Phil Collins, perkusista Genesis i to właśnie z nim jako frontmanem grupa osiągnęła największy sukces. Szczyt popularności formacji przypadł na lata 80-te i początek lat 90-tych - to właśnie wtedy ukazały się płyty Genesis, Invisible Touch We Can't Dance, z których pochodzą tak kultowe numery jak Mama, Invisible Touch, Land of Confusion, No Son of Mine, I Can't Dance czy Jesus He Knows Me. Ostatni, piętnasty album studyjny Genesis ukazał się w 1997 roku, członkowie grupy z powodzeniem prowadzili także kariery solowe.

Phil Collins i Genesis sprzedali prawa do swojego katalogu

Muzycy, którzy tworzyli Genesis w latach świetności, czyli Phil Collins, Tony Bank i Mike Rutherford zdecydowali się sprzedać prawa do swojej twórczości! Plotki na ten temat krążyły w świecie muzyki już od początku tego roku, a jako pierwszy informował o tym magazyn "Billboard". Tym razem to "The Wall Street Journal" wskazuje, że artyści zyskali oszałamiającą kwotę 300 milionów dolarów od Concord Music Group za prawa do utworów, które nagrali wspólnie jako Genesis, a także do swojej solowej twórczości. Nad całym procesem czuwał Tony Smith, menedżer zarówno Collinsa, jak i Genesis. Zaznaczono jednak, że umowa nie obejmuje albumów nagranych, gdy liderem zespołu był Peter Gabriel.

(NIE UŻYWAĆ) Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!