Dave Mustaine chciałby jeszcze kiedyś nagrywać muzykę z... Jamesem Hetfieldem! Czy jest na to szansa?

Dave Mustaine chciałby jeszcze kiedyś nagrywać muzykę z... Jamesem Hetfieldem! Czy jest na to szansa?
Autor: insight media/REPORTER/Noam Galai/Getty AFP/East News Dave i James znowu razem!

Dave Mustaine nie przestaje zaskakiwać! W jednym z ostatnich wywiadów lider Megadeth ponowie poruszył temat Panów z Metalliki - tym razem jednak stwierdził, że... chciałby jeszcze kiedyś, w przyszłości pisać i nagrywać muzykę z Jamesem Hetfieldem! Skąd taka myśl i czy są na to jakieś realne szanse?

Historia Metalliki i Dave'a Mustaine'a sięga roku 1981 - to wtedy muzyk odpowiedział na ogłoszenie o poszukiwanym gitarzyście prowadzącym do nowo powstałego zespołu. Lars Ulrich i James Hetfield szybko przyjęli go do składu, Panowie zaczęli pisać i nagrywać nową muzykę, efektem czego zostało demo Power Metalwydane w kwietniu 1982 roku. Niedługo później do zespołu dołączył basista Cliff Burton. W czasie tym zaczęły się pogarszać stosunki pomiędzy Davem a pozostałymi muzykami - odpowiedzialne za to były przede wszystkim uzależnienia muzyka i jego skłonność do agresji, co poskutkowało decyzją o wyrzuceniu go z zespołu raptem miesiąc przed rozpoczęciem prac nad debiutanckim albumem. Choć Mustaine jeszcze w tym samym roku powołał do życia legendarną dziś grupę Megadeth, to zdaje się wciąż dużo myśleć o jednej ze swoich pierwszych grup. W wywiadach, których udzielał w związku z promocją albumu The Sick, The Dying... and The Dead wspomniał, chociażby o tym, że Panowie z Metalliki wbrew jego woli wykorzystali nagrany przez niego materiał, stwierdził też, że to on był samcem alfa w grupie. Teraz Dave zaskoczył kolejnym stwierdzeniem!

Dave Mustaine chciałby jeszcze kiedyś nagrywać muzykę z... Jamesem Hetfieldem!

Dave Mustaine rozmawiał ostatnio z Andrew Daly'em z Vinyl Writer Music. Muzyk został zapytany o to, jaki jest jego klucz do długowieczności, na co stwierdził on, że jest to najprawdopodobniej upór, dodając przy tym, że jest pewien, że nadejdzie jeszcze taki dzień, w którym on i James Hetfield rozpoczną pracę nad nową muzyką! Dave powiedział też o sobie, że jest twardzielem i nigdy się nie poddaje - zdecydowanie nie można mu tego odmówić! 

(NIE UŻYWAĆ) Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

W tajemnicy marzę o tym, że nadejdzie taki dzień, w którym James i ja będziemy mogli znowu tworzyć razem. Myślę, że świat naprawdę chce, abyśmy to zrobili, i myślę, że istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że kiedyś do tego dojdzie. Myślę, że jest możliwe, że pewnego dnia James się pojawi i że będziemy w stanie zrobić coś razem. Myślę, że to jedna z tych rzeczy, które zawsze sprawiały, że szedłem naprzód. Myślę, że byłoby to dobre dla Megadeth, a także dla Metalliki - powiedział w wywiadzie Dave.

Sonda
Liczysz na współpracę Dave'a i Jamesa?
Nasi Partnerzy polecają