Dave Mustaine chciałby jeszcze kiedyś nagrywać muzykę z... Jamesem Hetfieldem! Czy jest na to szansa?

i

Autor: insight media/REPORTER/Noam Galai/Getty AFP/East News Dave i James znowu razem!

Dave Mustaine chciałby jeszcze kiedyś nagrywać muzykę z... Jamesem Hetfieldem! Czy jest na to szansa?

2022-09-30 11:51

Dave Mustaine nie przestaje zaskakiwać! W jednym z ostatnich wywiadów lider Megadeth ponowie poruszył temat Panów z Metalliki - tym razem jednak stwierdził, że... chciałby jeszcze kiedyś, w przyszłości pisać i nagrywać muzykę z Jamesem Hetfieldem! Skąd taka myśl i czy są na to jakieś realne szanse?

Historia Metalliki i Dave'a Mustaine'a sięga roku 1981 - to wtedy muzyk odpowiedział na ogłoszenie o poszukiwanym gitarzyście prowadzącym do nowo powstałego zespołu. Lars Ulrich i James Hetfield szybko przyjęli go do składu, Panowie zaczęli pisać i nagrywać nową muzykę, efektem czego zostało demo Power Metalwydane w kwietniu 1982 roku. Niedługo później do zespołu dołączył basista Cliff Burton. W czasie tym zaczęły się pogarszać stosunki pomiędzy Davem a pozostałymi muzykami - odpowiedzialne za to były przede wszystkim uzależnienia muzyka i jego skłonność do agresji, co poskutkowało decyzją o wyrzuceniu go z zespołu raptem miesiąc przed rozpoczęciem prac nad debiutanckim albumem. Choć Mustaine jeszcze w tym samym roku powołał do życia legendarną dziś grupę Megadeth, to zdaje się wciąż dużo myśleć o jednej ze swoich pierwszych grup. W wywiadach, których udzielał w związku z promocją albumu The Sick, The Dying... and The Dead wspomniał, chociażby o tym, że Panowie z Metalliki wbrew jego woli wykorzystali nagrany przez niego materiał, stwierdził też, że to on był samcem alfa w grupie. Teraz Dave zaskoczył kolejnym stwierdzeniem!

Dave Mustaine chciałby jeszcze kiedyś nagrywać muzykę z... Jamesem Hetfieldem!

Dave Mustaine rozmawiał ostatnio z Andrew Daly'em z Vinyl Writer Music. Muzyk został zapytany o to, jaki jest jego klucz do długowieczności, na co stwierdził on, że jest to najprawdopodobniej upór, dodając przy tym, że jest pewien, że nadejdzie jeszcze taki dzień, w którym on i James Hetfield rozpoczną pracę nad nową muzyką! Dave powiedział też o sobie, że jest twardzielem i nigdy się nie poddaje - zdecydowanie nie można mu tego odmówić! 

(NIE UŻYWAĆ) Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

W tajemnicy marzę o tym, że nadejdzie taki dzień, w którym James i ja będziemy mogli znowu tworzyć razem. Myślę, że świat naprawdę chce, abyśmy to zrobili, i myślę, że istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że kiedyś do tego dojdzie. Myślę, że jest możliwe, że pewnego dnia James się pojawi i że będziemy w stanie zrobić coś razem. Myślę, że to jedna z tych rzeczy, które zawsze sprawiały, że szedłem naprzód. Myślę, że byłoby to dobre dla Megadeth, a także dla Metalliki - powiedział w wywiadzie Dave.

Sonda
Liczysz na współpracę Dave'a i Jamesa?